AFI

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā izveidotā darba grupa cer panākt kompromisu visos strīdīgajos jautājumos par jauno privatizācijas jumta likumu, sacīja darba grupas vadītājs un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārais sekretārs Dzintars Zaķis (JL).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pēc ilgām debatēm eksperti un politiķi ir vienojušies, kā tiks noteikta apbūvēta zemesgabala vērtība.

Zemes vērtība privatizācijai būs jānosaka Valsts zemes dienestam (VZD) saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par zemes vērtēšanu privatizācijas vajadzībām. Vērtējot zemi, tiks ņemta vērā nekustamā īpašuma valsts kadastra informācija par zemesgabala platību, apgrūtinājumiem, zemesgabala pirkuma cenu, nomas maksu un cita informācija, kas aktualizēta atbilstoši pēdējo sešu mēnešu pārskata periodam. Tas nozīmē, ka cena tiks atjaunota ik pēc sešiem mēnešiem, skaidroja Zaķis.

Nosakot zemes cenu, tiks ņemts vērā zemesgabala lietošanas mērķis.

Kā ziņots, sākotnēji "Jaunais laiks" (JL) rosināja zemi privatizēt par tās tirgus vērtību, pret ko iebilda Tautas partijas (TP) frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Mihails Pietkevičs. TP pārstāvis uzskata, ka ir jāsaglabā kārtība, kāda pastāvēja līdz 2003.gada beigām, proti, apbūvēta zeme tika privatizēta par tās kadastra vērtību.

Pietkevičs prognozēja, ka kompromiss tiks panākts arī abos pārējos strīdīgajos jautājumos - par naudas un privatizācijas sertifikātu proporciju, kāda tiek izmantota, maksājot par privatizējamo zemi, un par divu privatizācijas sertifikātu pielīdzināšanu vienam kompensācijas sertifikātam.

TP pārstāvis informēja, ka JL ir izteikts piedāvājums: viņš varētu atteikties no priekšlikuma par sertifikātu maiņu, ja JL piekritīs jumta likumā iestrādāt TP priekšlikumu, ka cena par privatizējamo objektu tiktu maksāta, ievērojot attiecību 20% nauda un 80% sertifikāti, kā tas bija pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados.

"JL ir jāizšķiras," sacīja politiķis, kurš iepriekš draudēja vērsties tiesā, ja šī proporcija tiks mainīta.

Zaķis atzina, ka šāda iespēja ir pārrunāta, tomēr JL savu lēmumu vēl nav pieņēmusi. Ieviest veco proporciju nebūtu godīgi pret tiem uzņēmējiem, kuri par zemi maksāja pēc tiem noteikumiem, kas tika ieviesti 2003.gadā, skaidroja deputāts.

Jau ziņots, ka EM, kuru vada JL pārstāvis Krišjānis Kariņš un kas izstrādājusi privatizācijas pabeigšanas likumu, uzskata, ka par zemesgabalu Rīgā un Jūrmalā jāmaksā 80% naudā, bet lauku rajonos latos maksājamā daļa varētu būt arī 20%.

Sākotnēji jauno privatizācijas jumta likumu, ar kuru iecerēts pielikt punktu privatizācijas ērai Latvijā, bija plānots pieņemts vēl martā, tomēr JL un TP domstarpību dēļ tā izskatīšana atbildīgajā komisijā vairākkārt atlikta.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form