AFI

Gandrīz ceturtdaļa studentu, kas saņem kredītu mācību maksas segšanai, pieļauj iespēju, ka kredītu varētu arī neatdot, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktais pētījums. No 1200 aptaujātajiem studentiem 24,4% atbildējuši, ka varētu neapmaksāt valsts piešķirto vai arī valsts garantēto kredītiestāžu izsniegto kredītu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Savukārt iespēju, ka studiju kredītu varētu neatdot nepieļauj 45,5% respondentu, bet noteiktu atbildi uz šo jautājumu atturējušies sniegt 30,1% aptaujas dalībnieku. Tikai 41,7% aptaujāto studentu domā, ka viņiem nebūs grūti atdot kredītu tā noteiktajos termiņos, bet 34% respondentu domā, ka varētu rasties zināmas grūtības atdot naudu līgumā paredzētajos termiņos. Ļoti grūti atdot kredītu būšot 9,6% studentu, bet 14,7% nezināja atbildēt, liecina aptauja.

Maģistrantūras studenti biežāk norādījuši, ka ar kredīta atdošanu paredzētajā laikā varētu rasties zināmas grūtības (43,3%). Aptaujas dalībnieki, kuri studē juridisko personu dibinātās (48,1%) un Rīgas augstskolās, bakalaura un profesionālo studiju programmu studenti (45,5%), kā arī respondenti, kuri studiju laikā dzīvo pie vecākiem (50%) uzskata, ka nebūs grūtību atdot kredītu līgumā paredzētajā laikā.

No visiem aptaujātajiem studentiem tikai 13% atbildējuši, ka izmanto studiju kredītus mācību maksas segšanai, bet 56,4% aptaujāto studentu mācības pilnībā apmaksā valsts, liecina pētījums.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form