Ceturtdien pārskaitīs trīs Rīgas vēlēšanu iecirkņu balsis
Foto: LETA

Rīgas domes vēlēšanu balsu pārskaitīšanu trīs Rīgas pilsētas vēlēšanu iecirkņos – 74., 97. un 144. – notiks ceturtdien, 17. septembrī, pulksten 17.30, informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Balsu pārskaitīšanu Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija organizēs Rīgas Kongresu nama telpās. Balsu pārskaitīšanu veiks Rīgas pilsētas 74., 97. un 144. vēlēšanu iecirkņu komisijas.

Ziņots, ka, izpildot Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, CVK uzdeva Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai organizēt un kontrolēt balsu pārskaitīšanu iepriekšminētajos iecirkņos.

Iecirkņu komisijām uzdots sarīkot balsu skaitīšanas sēdi, atvērt saiņus ar nederīgajām aploksnēm, kuras atzītas par nederīgām iecirkņa komisijas pieļautā normatīvo aktu pārkāpuma dēļ, atvērt minētās aploksnes un konstatēt to saturu.

Iecirkņu komisijām jāveic šajās aploksnēs esošā balsu saskaitīšana Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā un CVK balsu skaitīšanas instrukcijā noteiktajā kārtībā un jāsagatavo jauns balsu skaitīšanas protokols. Jaunie vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas rezultāti pēc balsu pieskaitīšanas tiks publiskoti CVK tīmekļvietnē.

Savukārt Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai, pamatojoties uz balsu skaitīšanas protokoliem, ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc to saņemšanas, jāsagatavo jauns 2020. gada 29. augusta Rīgas domes vēlēšanu rezultātu protokols un jāpieņem jauns lēmums par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu. Saskaņā ar tiesas spriedumiem šis lēmums nebūs apstrīdams, jo tiks pieņemts sprieduma izpildes ietvaros.

Administratīvās apgabaltiesas 14. un 15. septembra spriedums paredz nodrošināt balsu pārskaitīšanu šajos vēlēšanu iecirkņos, pieskaitot par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes kopējiem vēlēšanu rezultātiem.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes vēlēšanās, kas norisinājās šā gada 29. augustā, Rīgas pilsētas 97. un 144. vēlēšanu iecirknī balsu skaitīšanas laikā vēlēšanu kastēs tika konstatētas kopā 627 vēlēšanu aploksnes bez iecirkņa zīmoga. Savukārt 74. vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienas kastē tika konstatētas 34 aploksnes ar atzīmi "iepriekšējā balsošana".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 2020 Centrālā vēlēšanu komisija Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form