Cietumnieku nogādāšanai slimnīcās iegādājas četrus jaunus auto
Foto: Publicitātes foto

Lai ieslodzītos nogādātu ārstniecības iestādēs ārpus ieslodzījuma vietām, Ieslodzījuma vietu pārvalde iegādājusies četrus jaunus operatīvos transportlīdzekļus, portālam "Delfi" pavēstīja pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ināra Makārova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Četras mikroautobusus "Citroen Jumper 2,2 HDI" pārvalde iegādāsies no SIA "Mile Auto". Līgumcena ir 172,9 tūkstoši eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Makārova informēja, ka automašīnās būs divas video kameras - viena video kamera virzīta uz transportlīdzekļa kustības virzienu, bet otra atradīsies apsargu nodalījumā. Ierakstam būs dienas/nakts funkcija, vismaz vienai kamerai tiks nodrošināts audio ieraksts.

Mašīnās arī būs iekārta, kas fiksēs laiku, kad transportlīdzekli izmanto ar iedegtu bākuguni un ieslēgtu skaņas signālu, kā arī auto braukšanas ātrumu. Specializēta programmatūra attēlos transportlīdzekļa atrašanās vietu uz detalizētas Latvijas kartes, kontrolēs tā statusu, ļaus piekļūt laika video un audio plūsmai u.c.

Transportlīdzekļi tiks aprīkoti arī ar radiostacijām, kas pieslēgtas Iekšlietu ministrijas sakaru sistēmai.

Ieslodzīto pārvešanu uz ārstniecības iestādi ārpus ieslodzījuma vietas teritorijas nodrošina 11 ieslodzījuma vietas. "Ieslodzītos pārved uz to ārstniecības iestādi, kurā atbilstoši ieslodzījuma vietas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vai ārstniecības iestādes ārpus ieslodzījuma vietas ārstniecības personas rekomendācijai var sniegt viņam nepieciešamo medicīnisko palīdzību," skaidroja Makārova.

Pēc viņas teiktā, bieži ir situācijas, kad ieslodzītos no Latvijas reģioniem (Daugavpils, Jēkabpils, Liepāja, Valmiera) ir nepieciešams pārvest uz ārstniecības iestādēm Rīgā, jo, ņemot vērā ieslodzītā veselības stāvokli, tikai ārstniecības iestādēs Rīgā ir iespēja sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

"Uz ārstniecības iestādēm ikdienā pārved un apsargā dažādas bīstamības pakāpes ieslodzītos (apcietinātie un notiesātie), kas apcietināti vai brīvības atņemšanas sodu izcieš par smagu un sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu, kā arī ieslodzītie, kuriem ir nosliece uz bēgšanu vai uzbrukumu," skaidroja Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāve.

Pašlaik, lai pārvestu cietumniekus uz slimnīcām ārpus ieslodzījuma vietas teritorijas, ieslodzījuma vietas izmanto ikdienas dienesta transportlīdzekļus - vieglās automašīnas vai mikroautobusus,- kuri nav speciāli aprīkoti un, ar kuriem jāiekļaujas kopējā transporta plūsmā. "Šādās situācijās tiek kavēta ieslodzīto nogādāšana ārstniecības iestādē palīdzības sniegšanai, kā arī tiek apdraudēta sabiedrības drošība," min Makārova.

Iegādātie operatīvie transportlīdzekļi tiks nodoti Liepājas cietumam, Brasas cietumam, Valmieras cietumam un Olaines cietumam (Latvijas cietumu slimnīca).

Auto piegādātājs noskaidrots atklātā konkursā "Operatīvo transportlīdzekļu iegāde ar piegādi ieslodzījuma vietu pārvaldes vajadzībām".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšlietu ministrija Ieslodzījuma vietu pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form