Cihanouska pauž gatavību mācīties no Rīgas publiskās pārvaldes jomā
Foto: Rīgas dome

Trešdien Rīgas domē darba vizītē viesojās Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska. Vizītes laikā Cihanouska pateicās Rīgas domes vadībai par pastāvīgo atbalstu, kā arī izteica vēlmi un gatavību mācīties no Rīgas un Latvijas pieredzes publiskās pārvaldes jomā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informēja Rīgas domē, Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere un viņu pavadošā delegācija tikās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un vicemēriem Vilni Ķirsi (JV), Edvardu Smiltēnu (NA/LRA) un Lindu Ozolu (K), kopīgi pie rātsnama paceļot Baltkrievijas vēsturisko balti sarkani balto karogu.

"Man trūkst vārdu, lai pilnībā izteiktu savu pateicību Latvijai un Rīgai par izrādīto atbalstu jau kopš 2020. gada. Mēs nebūtu tik drosmīgi bez jūsu izrādītā simboliskā atbalsta – paceltajiem karogiem, Baltkrievijas krāsās izgaismotajām ēkām. Tas ir nozīmīgs, jo ļāvis sajust, ka pasaule ir ar mums un ka mēs esam svarīgi," izsakās Cihanouska.

Vizītes laikā arī esot uzsvērta nepieciešamība veicināt kultūras apmaiņu starp Latvijā dzīvojošajiem baltkrieviem un latviešiem. Tāpat Cihanouska izteica gatavību ņemt piemēru no Rīgas un Latvijas publiskās pārvaldes jomā, lai sagatavotu jaunu Baltkrievijas politiķu un valsts pārvaldes darbinieku paaudzi, kas būs gatava veidot un vadīt demokrātisku Baltkrieviju.

Pēc tikšanās ar Cihanousku Rīgas domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka bez brīvas Ukrainas nevar būt arī brīvas Baltkrievijas - to saprot arī Baltkrievijā valdošais noziedzīgais režīms, kas savu valsti ievilcis asiņainā karā, pakļaujoties Krievijas prasībām.

"Bet esmu pārliecināts, ka vairums baltkrievu to neatbalsta. Ja viņi to atbalstītu, tad diktatoram Minskā nevajadzētu viltot vēlēšanu rezultātus. Un viņam nevajadzētu brutāli apspriest demokrātiskās Baltkrievijas aizstāvju protestus," stāsta mērs.

Viņš Cihanouskai esot apliecinājis, ka "Rīga ļoti vēlētos atkal atsākt sadarbību ar Baltkrievijas pilsētām, kad Baltkrievijā būs demokrātiska valdība, kura ir pret svešu valstu iekarošanu".

Savukārt baltkrievu patvēruma meklētājus Staķis saredz kā ieguvumu galvaspilsētai Tāpat politiķis pauž gatavību meklēt arī jaunus veidus, kā atbalstīt baltkrievu demokrātisko kustību.

Pēc tikšanās rātsnamā, viesi kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāju un vicemēriem apmeklēja Rīgas atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem Kaļķu ielā 1, kur iepazinās ar Rīgas pilsētas paveikto, uzņemot no Krievijas agresijas cietušos Ukrainas civiliedzīvotājus un sniedzot viņiem atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņots, Cihanouska bija spiesta bēgt uz Lietuvu pēc 2020. gada 9. augustā notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, par kuru uzvarētāju tika pasludināts Aleksandrs Lukašenko. Tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa Lukašenko atkāpšanos. Opozīcija par patieso vēlēšanu uzvarētāju uzskata Cihanousku.

Pēc vēlēšanām Baltkrievijā sākās protesti pret Lukašenko režīmu, kas vēriena ziņā izvērtās par nepieredzēt plašu masu kustību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltkrievijas Svetlana Tihanovska (Svjatlana Cihanouska) Aleksandrs Lukašenko Krievija Rīga Rīgas dome Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form