AFI
Foto: Ždanoka un Kotovs

Latvijas Cilvēktiesību komiteja, kuras biedri ir arī aktīvi apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) pārstāvji, nosūtījusi atklātu vēstuli Valsts prezidentam Valdim Zatleram, aicinot izmantot likumdošanas iniciatīvas iespējas un rosināt ļaut nepilsoņiem vēlēt pašvaldības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Nevalstiskā organizācija arī aicina Zatleru "iedragāt veselu virkni noturīgu stereotipu, kas ir izveidojušies mūsu valsts sabiedrības latviskajai daļai".

Organizācija norāda, ka "plašai Latvijas sabiedrības daļai nav zināms par pasaules sabiedrības pozitīvo attieksmi pret ideju ļaut Latvijas nepilsoņiem piedalīties pašvaldību vēlēšanās. Šī attieksme ir izteikta veselā virknē absolūti viennozīmīgu rekomendāciju."

"Otrkārt, mēs esam pārliecināti, ka Jūs varēsiet izskaidrot sabiedrībai un valdošai elitei, ka Latvijā plaši izplatītais viedoklis par to, ka nepilsoņu pielaišana dalībai pašvaldību vēlēšanās nesekmēs viņu integrāciju sabiedrībā un naturalizācijas procesu ir vietējās propagandas saražotais produkts, bet visas augstākminētās starptautiskās instances pieturas pie gluži pretējiem uzskatiem," norāda organizācijas pārstāvji.

Viņi arī pauž cerību, ka Zatlers pievērsīs sabiedrības uzmanību "tai kliedzošai pretrunai ar starptautiskām rekomendācijām, kas ir saistīta ar to, ka dažu pēdējo mēnešu laikā ir praktiski pilnībā apstājies naturalizācijas process, kas iesaldē situāciju ar Latvijas nacionālo minoritāšu masu bezpilsonību uz daudziem gadu desmitiem."

Cilvēktiesību komiteja arī pauž cerību, ka Zatlers pratīs izskaidrot "Latvijas tautai to, ka godīgu nodokļu maksātāju, puse no kuriem ir dzimusi Latvijā, bet pārējie dzīvo tās teritorijā gadu desmitiem, pielaišana dalībai pašvaldību vēlēšanās, nebūt nesatur sevī kaut kādus draudus, nenovedīs pie konflikta starp valsti un pašvaldībām, bet gluži pretēji, likvidēs starpnacionālo spriedzi, sekmēs pašvaldību darbības efektivitātes palielināšanu un padarīs daudz ciešākus pašvaldību kontaktus ar iedzīvotajiem."

Laikposms, kad līdz pašvaldību vēlēšanām ir palikuši gandrīz divi gadi, ir pats labākais, lai pieņemtu lēmumu par vēlētāju loka paplašināšanu. Turklāt politiskajām partijām vēl ir visas iespējas, lai attiecīgi koriģētu savu priekšvēlēšanu stratēģiju, bet jautājumu par nepilsoņu pielaišanu dalībai pašvaldību vēlēšanās vēl nevar izmantot kā trumpi politiskajā cīņā, norāda organizācijas pārstāvji.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form