Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars uzskata, ka nepieciešams precizēt vēlēšanu iecirkņu komisiju veidošanas principus un uzlabot komisiju locekļu apmācību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Daudzi cilvēki nebija gatavojušies strādāt vēlēšanu iecirkņos, un tas daļēji ir nepietiekamās apmācības rezultāts," piektdien žurnālistiem sacīja Cimdars.

Pēc viņa vārdiem, pašreizējā kārtība noteic, ka vēlēšanu iecirkņu komisijas tiek izveidotas tikai 20 dienas pirms vēlēšanām un desmit dienas pirms vēlēšanu izsludināšanas komisijas locekļi tiek apmācīti.

Cimdars pauda, ka pašreizējie laika un materiālie resursi ļauj apmācīt tikai vēlēšanu komisiju priekšsēdētāju un sekretārus. Tālāk zināšanu nodošana iecirkņu komisiju darbiniekiem paliek katras komisijas ziņā. Šogad pirms pašvaldību vēlēšanām rajona semināros vēlēšanu komisiju vadītājus apmācīja tikai trīs lektori - CVK priekšsēdētājs Cimdars, CVK loceklis Guntis Zanbergs un CVK juriste Kristīne Kurzemniece.

CVK priekšsēdētājs teica, ka būtu nepieciešams izdarīt likuma izmaiņas, lai CVK laicīgi uzzinātu, kur atrodas reģionālie vēlēšanu iecirkņi, un aprēķinātu iespējamo vēlētāju plūsmu tajos.

Pēc viņa vārdiem, bieži vien novērotāji nav informēti par vēlēšanu norises gaitu un traucē strādāt komisijām. Cimdars skaidroja, ka katrā valstī ir sava pieredze, kā tiek sagatavoti gan vēlēšanu komisiju darbinieki, gan arī novērotāji.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form