Ņemot vērā parādnieku skaita palielināšanos, Latvijas Pasts (LP) varētu ieviest priekšapmaksu, intervijā atzina Latvijas Pasta (LP) ģenerāldirektors Ivars Krauklis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Mums ir viens liels parādnieks ar vairāk nekā 600 000 latu parādu - "Izdevniecība "LAMA" grupa", kas izdeva laikrakstu "Rītdiena" un divu gadu laikā, nenorēķinoties ar pastu, turpināja laikraksta izdošanu," sacīja Krauklis.

LP vadītājs norādīja, ka pārējie parādnieki tiek apzināti katru nedēļu, jo, zinot šodienas situāciju, arvien vairāk parādās mazi parādnieki. Ir parādnieki arī no izdevēju vides, taču tie neesot parādi, kas mērāmi simtos tūkstošu latu.

"Parādi veidojas arī maziem klientiem, un nākotnē ir vairāki scenāriji, kā strādāt. Iespējams, nāksies vienoties par priekšapmaksu vai depozīta maksu, tikai tad slēgt līgumu ar mazajiem uzņēmumiem," sacīja Krauklis.

"Klientu loks ir milzīgs, tāpēc ir svarīgi uzturēt tādu sistēmu, lai ātri var konstatēt, ka parāds krājas. Parāds izveidojies, jo nav bijusi iekšēja kontrole un bijusi pārlieku liela un nepamatota uzticība tam, ka tāds liels klients varētu to parādu neatmaksāt. Reakcija no pasta puses bija stipri novēlota," uzskata Krauklis.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa 30.oktobrī apmierināja dizaina pakalpojumu sniedzēja SIA "3.dimensija" pieteikumu un atzina par maksātnespējīgu laikraksta "Rītdiena" izdevēju SIA "Izdevniecība "LAMA" grupa", informēja tiesā.

Spriedums nav pārsūdzams.

Par izdevēja administratoru iecelta Sandra Velhovika, liecina Maksātnespējas administrācijas informācija.

Pret "Izdevniecību "LAMA" grupa" iepriekš vērstas arī pretenzijas par parādu piedziņu - LP no uzņēmuma pieprasījis piedzīt 689 619 latu parādu un līgumsodu par laikraksta abonēšanu, pasūtīšanu un piegādi.

LP Rīgas apgabaltiesā iesniegtajā prasībā norādījis, ka ar "Izdevniecību "LAMA" grupa" noslēgti divi līgumi par iepriekšminētajiem pakalpojumiem 2006. un 2007.gadā. LP jau pērn augustā konstatējis, ka par tā sniegtajiem pakalpojumiem izveidojies parāds, ko pasts lūdzis samaksāt.

Tā kā samaksa neesot saņemta un šā gada janvārī parāda summa bijusi jau 647 336 lati, bet līgumsods veidojis jau 10 836 latus, LP izlēmis vērsties tiesā. Apgabaltiesa prasību pēc būtības plānojusi izskatīt 2009.gada 12.februārī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form