Circene: sarunas ar ģimenes ārstiem atgriezušās 'nulles fāzē'
Foto: LETA

Spraiga diskusija starp ģimenes ārstiem un veselības ministri Ingrīdu Circeni (V) trešdien bija dzirdama Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā", turklāt, uzklausot Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju (LLĢĀA), Circene sacīja, ka sarunas atgriezušās "nulles fāzē".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņots, neskatoties uz Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) iebildumiem, šī gada 1.janvārī stājas spēkā vairākas izmaiņas ģimenes ārstu darba organizācijas kārtībā, tostarp vairāki obligāti kvalitātes kritēriji. Vienlaikus veselības ministre rosinājusi 2014.gadu pasludināt par Ģimenes veselības gadu, līdz tam laikam kopīgi ar abām ģimenes ārstu asociācijām sagatavojot Primārās veselības aprūpes stratēģiju, kā arī meklējot tās īstenošanai nepieciešamo finansējumu.

Decembra beigās šim ministres piedāvājumam piekrita LLĢĀA, tādējādi tika pieņemts, ka attiecībās starp šo asociāciju un Veselības ministriju (VM) iestājies zināms "pamiers". Tomēr trešdien asociācijas vadītāja Līga Kozlovska nevairījās izteikt iebildumus un oponēt ministres viedoklim saistībā ar jaunpieņemtajiem ģimenes ārstu kvalitātes kritērijiem.

Kozlovska pievienojās LĢĀA valdes locekļa Andra Baumaņa paustajam viedoklim un norādīja, ka papildu uzdevumu pildīšanai noteikti ir nepieciešams papildu finansējums. Tikmēr Circene, līdzīgi kā iepriekš, turpināja uzsvērt, ka jaunās prasības ir pacienta interesēs, un skaidroja "labumus", kas ģimenes ārstiem pienākas līdz ar jaunajiem kritērijiem, piemēram, 50 latu piemaksa par savlaicīgi atklātu vēzi, apmaksāta otrā māsa un apmaksāta mājas vizīte pie pacienta, kurš izsaucis neatliekamo palīdzību, bet nav aizvests uz slimnīcu.

"Ar Lauku ģimenes ārstu asociāciju esam atgriezušies ''nulles fāzē''. Jau decembra pirmajās dienās piedāvāju - uzrakstīsim primārās veselības aprūpes programmu, nosauksim 2014.gadu par Ģimenes gadu un "piepildīsim" šo programmu ar naudu," sašutusi sacīja ministre.

Līdzīgi kā virkne iepriekšējo sarunu starp Circeni un ģimenes ārstiem, arī šī noslēdzās ar solījumiem tikties un risināt problēmas. Baumanis sacīja, ka "strupceļa nav - jārunā būs", bet LLĢĀA prezidente teica - "sēdēsim pie viena galda, mēģināsim risināt problēmas un, cerams, panāksim rezultātu". Savukārt Circene sarunas gaitā aicināja ģimenes ārstus piedalīties Primārās veselības aprūpes stratēģijas izstrādē un piebilda, ka pēc sešiem mēnešiem tiks vērtēta pieņemto kritēriju izpilde, kad arī varētu kopīgi lemt par kādām izmaiņām.

LĢĀA 5.decembrī izsūtīja vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), tiesībsargam Jurim Jansonam un veselības ministrei, kurā prasīja veselības ministres demisiju un lūdza VM ņemt vērā iesniegtos iebildumus plānotajiem Ministru kabineta noteikumu grozījumiem, kas regulē arī ģimenes ārstu darbu. Savukārt laikā no 19.decembra līdz 21.decembrim daļa Latvijas ģimenes ārstu piedalījās LĢĀA organizētajā protesta akcijā, trīs dienas neapmeklējot darbu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form