Covid-19 ārstēšanas un intensīvās terapijas izmantošanas principi būs jānosaka valdībai
Foto: Valsts kanceleja, Gatis Rozenfelds

Ministru kabinets ceturtdien, 29. aprīlī, atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādātos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas deleģē valdību noteikt Covid-19 ārstēšanas un intensīvās terapijas izmantošanas principus ārkārtas medicīniskās situācijas laikā, portālu "Delfi" informēja VM.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likuma grozījumu projekts paredz, ka intensīvās terapijas ierobežoto resursu izmantošanai un pacientu prioritizācijai jānotiek atbilstoši medicīniskiem kritērijiem ārkārtas medicīniskās situācijas apstākļos, ievērojot pierādījumos balstītus medicīnas principus.

Paredzēts, ka Ministru kabinetam būs jānosaka galvenie principi un kritēriji intensīvās terapijas ierobežoto resursu izmantošanai un pacientu prioritizācijai.

Kritēriju noteikšanā jāņem vērā vairāki principi: palīdzības nodrošināšana iespējami plašākam pacientu lokam, visu pacientu izvērtēšanai jānotiek pēc vienotiem kritērijiem, diskriminācijas aizliegums, pacientu gribas ievērošana, pieņemtā lēmuma regulāra pārskatīšana un citi.

Likumprojekts paredz arī deleģējumu veselības ministram apstiprināt ārstniecības personu profesionālo organizāciju vai veselības aprūpes konsultatīvo institūciju izstrādātās rekomendācijas Covid-19 infekcijas ārstniecības procesa nodrošināšanai.

Rekomendācijas tiktu apstiprinātas pēc atzinuma saņemšanas no veselības nozares kompetentās institūcijas un tiktu publicētas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, informējot ārstniecības iestādes, kas veic Covid-19 infekcijas ārstniecības procesa nodrošināšanu.

Likumprojekts izstrādāts pēc Latvijas Ārstu biedrības ierosinājuma, ņemot vērā Latvijas Republikas tiesībsarga norādes un piesaistot Latvijas vadošos ekspertus reanimācijā un anestezioloģijā, medicīnas ētikā un tiesībās.

Likuma grozījumi vēl jāskata Saeimai.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Latvijas Ārstu biedrība Ministru kabinets Saeima Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form