'Covid-19': baznīcas Latvijā neslēgs; jānodrošina sociālā distancēšanās un atļautais cilvēku skaits
Foto: LETA

Dievnami netiks slēgti individuāliem apmeklētājiem, tomēr reliģisko norišu vietās ir atļauts atrasties tikai tādam cilvēku skaitam, kas ļauj stingri ievērot sociālo distancēšanos, turklāt nepārkāpjot maksimāli noteikto cilvēku skaitu, kas ir līdz 50 cilvēkiem vienlaikus, portālu "Delfi" informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

TM norāda, ka otrdien, 17. martā, ministrijā notikusi sanāksme ar reliģisko savienību jeb baznīcu pārstāvjiem ar mērķi pārrunāt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un saistībā ar to ieviestos ierobežojumus.

Sanāksmē uzsvērts, ka arī krīzes laikā iedzīvotājiem nepieciešama garīgā aprūpe, ko sniedz reliģiskās organizācijas, tomēr uzsvērti arī nepieciešamie ierobežojošie un piesardzības pasākumi, ņemot vērā koronavīrusa "Covid-19" straujo izplatīšanos.

Sanāksmē panākta vienota izpratne par nepieciešamību ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, vienojoties par rīcību Ministru kabineta 12. marta rīkojuma izpildē.

Vienošanās paredz, ka dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, bet nepulcina uz to draudzi, nav uzskatāma par reliģisko darbību pulcējoties rīkojuma 4.5. punkta izpratnē.

Dievnami netiks slēgti individuāliem apmeklētājiem, tomēr reliģisko norišu vietās ir atļauts atrasties tikai tādam cilvēku skaitam, kas ļauj stingri ievērot sociālo distancēšanos, turklāt nepārkāpjot maksimāli noteikto cilvēku skaitu, kas ir 50 cilvēki vienlaikus. Ja dievnama platība nenodrošina atbilstošas distances ievērošanu 50 cilvēkiem, tad cilvēku skaitu attiecīgi jāsamazina.

Reliģiskās organizācijas publiski aicinās ticīgos "palikt mājās", pēc iespējas atturoties no publisku vietu, tai skaitā, baznīcas apmeklējuma. Lai veiktu reliģiskās darbības, reliģiskās organizācijas aicinās izmantot attālinātos dalības veidus. Jo īpaši tas ir attiecināms uz personām, kas atrodas riska grupā.

Savukārt TM nodrošinās nepieciešamo atbalstu, lai reliģiskās organizācijas varētu veikt savu darbību, vienlaikus respektējot noteiktos ierobežojumus.

Gan ministrijas, gan reliģisko savienību pārstāvji pauduši vienotu nostāju par nepieciešamību vairot sociālo atbildīgumu, aicinot ļoti piesardzīgi vērtēt veselības riskus katru reizi, kad notiek saskarsme ar citiem cilvēkiem, kā arī aicināja izmantot šo sociālās distancēšanās laiku, pievēršoties savai garīgajai izaugsmei, norādīja TM.

Jau ziņots, ka sākotnēji ministrija norādīja: "2020. gada 14. martā valdība pieņēma grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", nosakot, ka ierobežota arī tiek neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus. Tas nozīmē, ka pamatojoties uz jaunākajiem grozījumiem pulcēšanās uz dievkalpojumiem, misēm – aizliegta."

Valsts amatpersonu paziņojumu, ar ko tās nāca klajā pēc Ministru kabineta ārkārtas Krīzes vadības padomes kopsēdes, iespējams noskatīties šeit:

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form