Covid-19: Kariņš mudina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties arī uz 'drošajām valstīm'
Foto: DELFI

Pieaugot Covid-19 izplatībai Eiropā, Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties arī uz tām valstīm, kurās pagaidām slimības izplatība nav ļoti plaša, ar šādu aicinājumu pie sabiedrības šodien vērsās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Premjers uzsvēra, ka Eiropā vērojama Covid-19 izplatības palielināšanās. "Ja pirms nedēļām trim bija tikai kādas četras valstis, atgriežoties no kurām tika noteikta pašizolēšanās prasība, tad tagad tādu valstu jau ir ap 20," pauda Kariņš.

Politiķis akcentēja, ka vairums saslimšanas gadījumu, kas tiek atklāti Latvijā, ir saistīti ar ceļojumiem uz ārzemēm. Tāpēc viņš aicina sabiedrību nopietni attiekties pret Covid-19, jo "tā nav pazudusi, tieši pretēji - turpina plosīties".

"Rūpīgi jāizvērtē, vai ārzemju brauciens ir nepieciešams, jo var būt grūtības saistībā ar neplānotu prasību par pašizolēšanos. Aicinu rūpīgi izvērtēt jebkuru ceļojumu arī uz valsti, kur tagad nav īpaši liels risks, jo pieredze liecina, ka nedēļas laikā daudz kas var mainīties," rosināja Kariņš.

Pašlaik nav indikāciju, kas liktu domāt par nepieciešamību Latvijā mainīt Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos ierobežojumus, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Koalīcijā jautājums par ierobežojumu iespējamu pārskatīšanu šodien netika apspriests, jo vienlaikus ar valdības partneru tikšanos par minēto jautājumu runāts Veselības ministrijā, līdz ar to premjeram pagaidām neesot informācija par to, kā noslēgusies sanāksme ministrijā.

"Tagad nav tas laiks kaut kādas prasības mīkstināt. Latvija slimības izplatības ziņā ir izņēmuma valsts, jo pat pie kaimiņiem slimības rādītāji pieaug straujāk. Mūs glābj tas, ka starp valsts iedzīvotājiem slimība tika veiksmīgi apkarota, pateicoties kopīgiem spēkiem, taču ar atjaunotu ceļošanu, kur teju ikviens galamērķi ir ar lielāku saslimstības rādītāju, ir lielāks risks saslimt," teica politiķis. Viņaprāt, patlaban nav tādu indikāciju, kas liktu mīkstināt vai pastiprināt ierobežojumus.

Kā ziņots, kopš 7.augusta pašizolācija jāievēro arī pēc viesošanās Sanmarīno, Nīderlandē, Islandē, Polijā un Kiprā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākie apkopotie dati. Pieaugot Covid-19 saslimstībai Eiropā, turpmāk divu nedēļu pašizolācija būs jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur kopumā 17 Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kā arī caur Monako, Andoru, Sanmarīno.

Minēto 17 ES vai EEZ valstu vidū ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija, Kipra. Kopš iepriekšējās nedēļas datu apkopojuma šim valstu sarakstam pievienojusies Nīderlande, Islande, Polija un Kipra, kā arī Sanmarīno, kas neietilpst nedz ES, nedz EEZ.

Tāpat pašizolācija jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Austrāliju, Maroku un Kanādu. Šīs valstis ir to "drošo valstu" vidū, kuru pilsoņiem Eiropas Savienība no 1.jūlija atvēra bloka ārējās robežas.

Augstākā saslimstība ES un EEZ valstu vidū joprojām novērojama Luksemburgā, kur tā mērāma 182,6 gadījumos uz 100 000 iedzīvotājiem. Savukārt otrā augstākā saslimstība patlaban novērojama Rumānijā, kur konstatēti vidēji 85,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Arī Baltijas valstīs novērojams saslimstības pieaugums. Latvijā tie ir 3,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr Lietuvā šis rādītājs sasniedzis - 7,6 gadījumus, bet Igaunijā - 7,3.

Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 16. Rēķinot gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem, ir iespējams objektīvi salīdzināt dažādu valstu rādītājus, neskatoties uz atšķirībām iedzīvotāju kopskaitā, norāda speciālisti.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Krišjānis Kariņš Ministru prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form