Covid-19 perēklis izveidojies Varakļānu veselības aprūpes centrā
Foto: LETA

Saslimšana ar Covid-19 konstatēta SIA "Varakļānu veselības aprūpes centra" aprūpētājiem un iemītniekiem, informē pašvaldība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopā novadā saslimšana konstatēta 43 cilvēkiem. Pašvaldībai nav informācijas par inficētajiem citās iestādēs.

Līdz ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem, Varakļānu veselības aprūpes centrā ambulatorās pieņemšanas tiek pārtrauktas līdz ārkārtējās situācijas beigām, 6. decembrim.

Tāpat, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, pašvaldības iestādes pakalpojumus sniedz attālināti.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrija (VM) rosina pašvaldības, kurās iepriekšējā nedēļā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju divkārtīgi pārsniedz valsts vidējo rādītāju, noteikt papildu stingrākus ierobežojumus.

Šādas pašvaldības šobrīd ir sešas: Varakļānu, Aknīstes, Krāslavas, Daugavpils, Baldones un Salacgrīvas.

VM rosina noteikt, ka, ja pašvaldībā ir augsts kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits, tad konkrētajā teritorijā 5.-12. klašu skolēni mācās attālināti. Tāpat plānots noteikt, ka augstas saslimstības gadījumā nenotiek praktiskās mācības klātienē, netiek sniegti friziera pakalpojumi, nestrādā muzeji un citas kultūrvietas, nedarbojas gadatirgi un bibliotēkas var izsniegt grāmatas tikai līdzņemšanai.

Ziņots, ka pulksten 13 Ministru kabinets kopsēdē ar Krīzes vadības padomi vērtēs aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 un nepieciešamo rīcību.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā straujo Covid-19 infekcijas izplatīšanos un pieaugošo veselības nozares pārslodzes risku, valdība atkārtoti izsludinājusi ārkārtējo situāciju uz četrām nedēļām jeb laiku no 9. novembra līdz 6. decembrim.

Tās laikā noteikti stingri pulcēšanās un citi ierobežojumi, lai stabilizētu situāciju un novērstu strauju Covid-19 izplatību.

Līdz 6. decembrim nedrīkst notikt publiski pasākumi klātienē. Ārkārtējās situācijas laikā nedrīkst sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Stingras prasības ārkārtējās situācijas laikā ir arī sabiedriskās ēdināšanas vietām, kā arī tirdzniecības centriem.

Eiropas Savienība (ES) šogad varētu apstiprināt pirmās vakcīnas pret jauno koronavīrusu. Plānots, ka jau nākamā gada pirmajā ceturksnī vakcīnas būs pieejamas ES dalībvalstīs, tostarp Latvijā.

Šobrīd plānots, ka kopumā valsts apmaksāta vakcīna varētu tikt nodrošināta vairāk nekā 800 000 cilvēku. Ja vakcīnu ražotāji apstiprinās Latvijas pasūtījumu, šis skaits varētu būt lielāks.

Covid-19 vakcīnas tiks apmaksātas no valsts budžeta. Veselības ministrijas stratēģija paredz, ka brīdī, kad tās būs pieejamas, Latvijā vakcinācija notiks pakāpeniski. Vispirms vakcinēs medicīnas darbiniekus, savukārt pēc tam sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, tiem sekos citi cilvēki, kuri ir riska grupās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Krāslava Ministru kabinets Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form