Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ deputāta pilnvaras apturētas gandrīz trešdaļai Rēzeknes domnieku
Foto: LETA

Pirmdien deputāta pilnvaras apturētas četriem no 13 Rēzeknes domes deputātiem, kuri nevarēja uzrādīt Covid-19 sertifikātu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau aizvadītās nedēļas nogalē no amata atbrīvota domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Lidija Ostapceva (S). Lai arī domes sēdē par Ostapcevas atbrīvošanu no amata izskanēja, ka tā ir viņas vēlēšanas, aģentūrai LETA domē apstiprināja, ka viņai nav Covid-19 sertifikāta. Pirmdien apturētas arī Ostapcevas kā deputātes pilnvaras. Vakcinēties pret Covid-19 viņa neplāno.

Tāpat apturētas Ināras Groces (Latgales partija, NA, LZP, JV, LRA), Kristīnes Kokorevičas (S) un Olgas Strodes (S) pilnvaras. Strode neesot vakcinējusies veselības stāvokļa dēļ, taču plānojot to darīt. Savukārt Groce un Kokoreviča ir sākušas vakcinēšanos un sertifikātu varētu saņemt novembra beigās.

Pilsētā valdošajai "Saskaņai" domē ir astoņi deputāti. Līdz ar pirmdien pieņemto lēmumu pilnvaras apturētas trīs no politiskā spēka domniekiem.

Ārkārtas domes sēdē pirmdien piedalījās tikai deputāti, kuriem ir Covid-19 sertifikāts.

LETA jau ziņoja, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam", kas nosaka, ka no 15.novembra tiek apturētas pret Covid-19 nevakcinēto vai to nepārslimojošo pašvaldības domes deputātu pilnvaras.

Likumā noteikts, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021.gada 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu. Ja aizvietotais deputāts iegūs Covid-19 sertifikātu, viņš varēs atsākt pildīt deputāta pienākumus.

Likuma autori skaidro, ka šīs prasības tiek noteiktas, lai nodrošinātu sabiedrības veselības un drošības interesēm atbilstošu rīcību Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, sekmētu uzticēšanos valstī īstenotajai Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības politikai, solidarizētos ar pārējām valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā kapitālsabiedrību amatpersonām un darbiniekiem, nodrošinot taisnīgu attieksmi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanas pasākumu īstenošanā, kā arī vairotu uzticēšanos valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā Saeimas darbībai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs (AP) 5.novembrī informēja, ka saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju 92% no deputātiem būs vakcinēti, uzsākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši Covid-19 vīrusu. Novembra sākumā nevakcinēti deputāti bija 20 pašvaldībās, tādējādi šīs 20 pašvaldības arī pēc 15.novembra būs ar domes deputātiem, kuri nespēs uzrādīt sertifikātu.

Saskaņā ar ministra sniegto informāciju pa kādam deputātam bez Covid-19 sertifikāta ir Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Dienvidkurzemes, Ventspils, Jelgavas, Mārupes, Ķekavas, Ropažu, Siguldas, Limbažu, Cēsu, Valkas, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Varakļānu, Rēzeknes un Līvānu novadā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 Rēzeknes dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form