CSP: pērn Latviju pametuši 30 tūkstoši iedzīvotāju
Foto: Publicitātes foto

2011.gadā migrācijas rezultātā Latviju ir atstājuši 30 tūkstoši iedzīvotāju, bet uz dzīvi iebraukuši nedaudz vairāk kā septiņi tūkstoši, liecina Centrālā statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija.

Latvijā ilgtermiņa migrācijas rezultātā pērn iedzīvotāju skaits samazinājies par 23 127 cilvēkiem, jo uz pastāvīgu dzīvi vai vismaz uz gadu Latvijā ieradās 7253 personas, bet uz citu valsti uz pastāvīgu dzīvi vai vismaz uz gadu izbrauca 30 380 personas.

No visiem, kas ieradās uz dzīvi Latvijā, 28% bija no Eiropas Savienības valstīm, savukārt uz tām emigrēja 85%. Valstis, uz kurām visbiežāk devās Latvijas iedzīvotāji, bija Lielbritānija, Vācija un Īrija, un CSP apkopotā informācija liecina, ka darbspējas vecumā emigrantu bija 4,6 reizes vairāk nekā imigrantu.

Visvairāk imigrantu pērn apmetās Rīgas reģionā, bet visvairāk iedzīvotāji emigrēja no Zemgales un Rīgas reģiona – attiecīgi 1,61% un 1,6% no kopējā iedzīvotāju skaita reģionā uz 2011.gada 1.janvāri, bet migrācijas rezultātā visvairāk iedzīvotāju skaits samazinājās Zemgales un Kurzemes reģionā – attiecīgi par 1,45% un 1,29% no kopējā iedzīvotāju skaita reģionā.

No kopējā iedzīvotāju skaita, kuri ieradās Latvijā, 55,8% bija sievietes un 44,2% vīrieši. Latvijā ieradās arī 1260 bērnu vecumā līdz 14 gadiem, bet 74,9% no kopējā imigrantu skaita bija darbaspējas vecumā (15–61 gads).

Savukārt no visiem emigrantiem 82,8% bija darbspējas vecumā. No Latvijas aizbraukuši 4018 bērni vecumā līdz 14 gadiem, kā arī 75,5% no emigrējušām sievietēm bija vecumā no 15 līdz 49 gadiem. No kopējā emigrantu skaita 51,7 % bija sievietes un 48,3% vīrieši, secina CSP.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Eiropas Savienība Īrija Lielbritānija Zemgale Vācija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form