AppleMark
Foto: LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) trešdien no 10.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem izsvītroja piecus kandidātus, par kuriem bija saņēmusi Iekšlietu ministrijas Informācijas centra (IeM IC) atzinumus par neatbilstību Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, portālu "Delfi" informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

No partijas "PCTVL – Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" deputātu kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā CVK izsvītroja deputātu kandidātus Oļegu Posadskovu un Sergeju Špaku, no partijas "Ražots Latvijā" kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā – deputātu kandidātu Sergeju Simčaku, bet Vidzemes vēlēšanu apgabalā - deputātu kandidātu Zigfrīdu Laicānu un no partijas "Kristīgi demokrātiskā savienība" deputātu kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā – deputātu kandidātu Andri Grīni.

Posadskovs, Špaks, Simčaks un Grīnis no sarakstiem svītroti, pamatojoties uz IeM IC sniegtajiem atzinumiem, ka uz šiem kandidātiem attiecas Saeimas vēlēšanu likuma 5.panta 3.punktā minētie ierobežojumi. Tie nosaka, ka Saeimas vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātiem un Saeimā nevar ievēlēt personas, kuras ir sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta.

Savukārt Laicāns no kandidātu saraksta svītrots, pamatojoties uz atzinumu, ka uz šo kandidātu attiecas Saeimas vēlēšanu likuma 5.panta 4.punktā minētie ierobežojumi, kas paredz: Saeimas vēlēšanās nevar kandidēt un Saeimā nevar ievēlēt personas, kuras Krimināllikumā paredzētā nodarījuma izdarīšanas laikā atradušās nepieskaitāmības stāvoklī, ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī vai arī pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas saslimušas ar psihiskiem traucējumiem, kas tām atņēmuši iespēju saprast savu rīcību vai to vadīt, un kurām sakarā ar to piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis vai arī lieta izbeigta bez šāda piespiedu līdzekļa piemērošanas.

Tādējādi pēc piecu deputātu kandidātu svītrošanas no kandidātu sarakstiem 10.Saeimas vēlēšanām ir reģistrēti 1234 deputātu kandidāti, informē CVK.

CVK lēmumus par deputātu kandidātu svītrošanu iespējams pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā triju darba dienu laikā no lēmumu pieņemšanas dienas, piebilst Bērziņa.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form