Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas; reitingi
Foto: LETA

Rīgas domes vadība izveidojusi darba grupu, kura vērtēs Rīgas izpilddirekciju darbību un izstrādās jaunu minēto iestāžu funkcionālo modeli, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darba grupas galvenais mērķis ir nodrošināt vienotas kvalitātes, iedzīvotāju vajadzībās balstītus pakalpojumus visā Rīgas teritorijā. Kā pirmos darbus plānots veikt izpilddirekciju funkciju un budžeta izvērtējumu un nepieciešamo decentralizējamo funkciju apkopojumu.

Plānots, ka ar jaunu izpilddirekciju darbības modeli tiks ieviests "vienas pieturas aģentūra" princips komunikācijā ar iedzīvotājiem, tiks ieviesti digitāli risinājumi iedzīvotāju ērtībai, notiks laicīga komunikācija un iedzīvotāju viedokļu izzināšana.

Tāpat tiks nodrošināts proaktīvs atbalsts iedzīvotājiem, tiks veicināta iedzīvotāju un biedrību iesaiste lēmumu pieņemšanā arī apkaimju līmenī, kā arī tiks nodrošināta kvalitatīva un vienkārša komunikācija un sadarbība starp pašvaldības iestādēm.

Tāpat tiks stiprinātas kopienas un sniegts atbalsts apkaimju biedrību kapacitātes celšanai, definēts skaidrs funkciju sadalījums starp pašvaldības iestādēm. Iespējama atsevišķu funkciju likvidēšana, optimizācija un digitalizācija.

Izvērtēšanas procesā tiks iesaistīti arī domes deputāti, pašvaldības departamenti un apkaimju biedrības.

Darba grupā darbojas Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra vadītāja Elīna Trautmane, Rīgas domes priekšsēdētāja padomniece Vladislava Šķēle, Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks Māris Knoks, Rīgas domes Personāla daļas vadītāja Rita Logina, Rīgas domes Finanšu departamenta Pašvaldības budžeta pārvaldes Kopsavilkuma un budžeta vadības nodaļas vadītāja – pārvaldes priekšnieka vietniece Iveta Elsone.

Pašvaldības administratīvi teritoriālajās vienībās pārvaldes funkcijas patlaban realizē Rīgas Austrumu izpilddirekcija, Pārdaugavas izpilddirekcija un Ziemeļu izpilddirekcija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form