Par vadītāju darba grupai, kas izvērtēs iespējamos tiesnešu darbības ētikas pārkāpumus, ievēlēts senators Roberts Guntis Namatēvs, informēja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pirmajā darba grupas sēdē, kas notika šodien, tiesneši vienojušies arī par turpmāko rīcības plānu.

Darba grupa gatavo pieprasījumu Ģenerālprokuratūrai, lūdzot sniegt tās rīcībā esošo informāciju par, iespējams, noklausītām tiesnešu un advokātu telefonsarunām.

Pēc iepazīšanās ar materiāliem, ko tās rīcībā nodos prokuratūra, un SIA "Baltic Screen" izdotajā grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis" publicētās informācijas darba grupa aicinās materiālos minētos Augstākās tiesas tiesnešus sniegt informāciju un savas rīcības motivācijas skaidrojumu.

Darba grupas sēdes būs slēgtas. Starpziņojums Augstākās tiesas plēnumam darba grupai jāsagatavo līdz 1. decembrim.

Pēc Augstākās tiesas priekšsēdētāja Andra Guļāna priekšlikuma darba grupu iespējamo tiesnešu darbības ētikas pārkāpumu izvērtēšanai Augstākās tiesas plēnums izveidoja 17. septembrī.

Darba grupa strādās paralēli Ģenerālprokuratūrai, kas pārbauda iespējamos kriminālnodarījumus tiesnešu rīcībā. Darba grupā ētikas pārkāpumu izvērtēšanai plēnums ievēlēja Senāta Civillietu departamenta senatoru Namatēvu, Administratīvo lietu departamenta senatoru Normundu Salenieku, Krimināllietu departamenta senatoru Voldemāru Čiževski, Krimināllietu tiesu palātas tiesnesi Eduardu Pupovu un Civillietu tiesu palātas tiesnesi Aivaru Keišu.

Jau ziņots, ka, iespējams, tikušas noklausītas par ietekmīgu uzskatītā Latvijas advokāta Andra Grūtupa biroja stacionāro tālruņu sarunas laika posmā no 1998. līdz 2000. gadam, un, iespējams, ka tieši šo sarunu pārveidoti atšifrējumi publicēti grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis".

Ja sarunu atšifrējumi ir autentiski, proti, ja šādas sarunas tiešām ir notikušas, tās rada aizdomas par iespējamām koruptīvām saitēm, nelikumīgu un neētisku rīcību tieslietu un iekšlietu sistēmā, arī visaugstākajā līmenī.

Grāmatā publicētie sarunu atšifrējumi varētu radīt aizdomas par "pareizo" tiesnešu sarunāšanu konkrētām civillietām, "pareizu" spriedumu gatavošanu - pat tādu, kurus tiesnesim nodiktē advokāts, tiesvedības taktikas saskaņošanu starp tiesnešiem un advokātiem u.c.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form