Darbības traucējumi konstatēti septiņām trauksmes sirēnām
Foto: LETA

No piektdien pārbaudītajām 164 trauksmes sirēnām bez traucējumiem un bojājumiem automātiski attālināti nostrādājušas 157 trauksmes sirēnas, portālu "Delfi" informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Četras trauksmes sirēnas iedarbinātas manuāli, savukārt trim trauksmes sirēnām konstatēti darbības traucējumi, un tās nav nostrādājušas.

Jau ziņots, ka piektdien, 10. maijā, VUGD sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru iedarbināja 164 trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Rīgā un Rīgas reģionā no 55 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādājušas 53. Divas trauksmes sirēnas nenostrādāja.

Kurzemē no 29 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādājušas 28, bet viena trauksmes sirēna nav darbojusies.

Zemgalē no 23 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādājušas 22. Viena trauksmes sirēna iedarbināta manuāli.

Latgalē no 29 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādājušas 27, bet divas trauksmes sirēnas iedarbinātas manuāli.

Vidzemē no 28 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādājušas 27, bet viena trauksmes sirēna iedarbināta manuāli.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē pagājušā gada novembrī no 164 sirēnām iedarbinātas 163, no kurām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 160 trauksmes sirēnas, manuāli tika iedarbināta viena trauksmes sirēna, bet divas trauksmes sirēnas nenostrādāja.

Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu caur operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju dzīvesvietu apsekošanu, atgādina VUGD.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai ārkārtējā situācijā, ja notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Iekšlietu ministrija VUGD
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form