Darbu AT atstāj tiesnesis Kalvis Torgāns
Foto: LETA

Pirmdien, 31.martā, likumā noteiktais tiesneša pilnvaru termiņš beidzas Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesim Kalvim Torgānam, portāls "Delfi" uzzināja AT.

„Meistars - augstākās raudzes profesionālis juridiskajā laukā" - tā juridisko zinātņu doktoru, habilitēto profesoru Kalvi Torgānu raksturo AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, uzsverot, ka AT tiesnešiem tā ir bijusi vērtīga skola - strādāt blakus civiltiesību lielākajai autoritātei, mācoties no viņa domām, darba metodēm, diskusijām.

Civillietu departamenta priekšsēdētājs Zigmants Gencs profesoru Kalvi Torgānu sauc par Civillietu departamenta spožāko zvaigzni, kaut arī viņa laiks tiesneša amatā bijis salīdzinoši neilgs - sešus gadus.

Torgāna zināšanas, pieredze un autoritāte bijuši labākie argumenti ne tikai diskusijās par tiesu lietām, bet arī judikatūras veidošanā un likumprojektu darba grupās.

Apbrīnojamas ir Torgāna darba spējas un enerģija - viņš ir vairāk nekā 35 grāmatu un ap 250 citu publikāciju autors.

Arī savu 75.dzīves jubileju šodien, 31.martā, profesors atzīmē ar jaunas grāmatas - „Saistību tiesības" - atvēršanu.

Torgāns par AT Civillietu departamenta senatoru kļuva 2008.gadā. Sasniedzot maksimālo tiesneša amata vecumu, 2009.gadā viņa pilnvaras atbilstoši tā brīža likumā noteiktajai iespējai tika pagarinātas par pieciem gadiem.

Kalvis Torgāns apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni, Tieslietu sistēmas I pakāpes Goda zīmi. 2011.gadā saņēmis Latvijas Universitātes gada balvu zinātnē par zinātniskās skolas izveidi civiltiesībās, 2013.gadā saņēmis Augstākās tiesas Temīdas balvu nominācijā „Gada cilvēks-2013".

Source

www.DELFI.lv

Tags

Ivars Bičkovičs Latvijas Universitāte
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form