Datorikas prasmju apguves pilotprojektu īstenos 155 skolās
Foto: PantherMedia/Scanpix

No 1.septembra Latvijas skolās sāksies jaunu datorikas programmu aprobācija, un pilotprojektam pieteikušās 155 skolas, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts izglītības satura centrs (VISC) šīm skolām piedāvās aprobācijai piecas programmas. Programmas paredzētas dažādām klašu grupām ar atšķirīgu zināšanu un specializācijas līmeni.

Mācību programmas datorikas apguvei pamatskolā izstrādātas gan skolām, kas īsteno matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmu, piedāvājot tām datoriku kā atsevišķu mācību priekšmetu, gan integrētai datorikas jautājumu apguvei no 1. līdz 3.klasei, no 4. līdz 6.klasei un no 7. līdz 9.klasei, gan mācību programmas padziļinātai datorikas jautājumu apguvei no 7. līdz 9.klasei skolēniem, kuri izrādījuši padziļinātu interesi par programmēšanu un algoritmiem.

"Digitālo kompetenci Latvija ir izvirzījusi par vienu no savām prioritātēm prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē, uzsverot, ka tā ir arī viena no mūsu izglītības sistēmas prioritātēm. Esam organizējuši vairākus pasākumus, tostarp visu ES valstu ģenerāldirektoru seminārā informējuši par mūsu inovatīvajām iestrādēm. Uzrunājot pašvaldības, esam aicinājuši tās veidot modernu infrastruktūru skolās," uzsver IZM valsts sekretāres pienākumu izpildītāja, Izglītības departamenta direktore Evija Papule.

Šis pilotprojekts ir būtisks priekšnoteikums arī jaunā kompetencēs balstītā izglītības standarta ieviešanai, ko plānots izveidot līdz 2018.gadam, akcentē Papule.

Izstrādāto programmu paraugus atzinīgi novērtējuši četri pieaicinātie eksperti - Latvijas Universitātes pārstāve Zanda Rubene, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa, Rīgas Angļu ģimnāzijas direktore Maija Kokare un Ventspils Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Zane Matesoviča.

Lai aprobāciju varētu sekmīgi uzsākt, kvalifikācijas paaugstināšanas iespēja tiks piedāvāta arī skolotājiem. Liepājas Universitātē 150 pilotskolu skolotāji varēs apgūt studiju programmu pamatizglītības datorikas skolotāja kvalifikācijas ieguvei, savukārt apgāds "Lielvārds" 250 skolotājiem piedāvās dažādu mācību priekšmetu pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi digitālajā pratībā.

Abas programmas tiek finansētas no valsts budžeta. Pedagogu mācībām 2015.gadā kopumā atvēlēti 220 000 eiro.

Kā ziņots, šā gada sākumā IZM un VISC sadarbībā ar LIKTA sāka veidot jaunu mācību programmu digitālo prasmju apguvei, lai no 2015.gada 1.septembra varētu piedāvāt skolām aprobācijai piecu datorikas apguves mācību programmu pilotprojektu, kas ir priekšnoteikums jaunā kompetencēs balstītā izglītības standarta ieviešanai, kurā īpaši tiek akcentēta datorikas jautājumu apguve.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Izglītība Latvijas Universitāte Signe Bāliņa Valsts izglītības satura centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form