Salīdzinot ar pagājušo gadu pieaudzis gan to cilvēku skaits, kas pārliecināti par izglītības kvalitātes uzlabošanos, gan to skaits, kas tic, ka izglītības kvalitāte nav uzlabojusies.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Par to liecina sabiedriskās domas pētījuma centra "SKDS" augustā veiktais pētījums.

Apgalvojumam "salīdzinot ar padomju laiku, izglītības kvalitāte Latvijā uzlabojusies" šogad piekrīt 45,1% respondentu, bet pagājušā gadā - 43,5%. Savukārt šogad tam nepiekrīt 42,6%, bet pagājušajā gadā nepiekrita - 40,2%.

Izglītības kvalitātes uzlabošanai latvieši tic vairāk, nekā cittautieši - no latviešu respondentiem apgalvojumam piekrituši 54,9%, bet no cittautiešiem - 33%. 54,6% cittautieši pārliecināti, ka izglītības kvalitāte nav uzlabojusies, bet latviešu respondentu vidū tā uzskata 32,8%.

Jaunākie cilvēki vairāk tic izglītības kvalitātes uzlabošanai. Vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem apgalvojumam puiekrituši 60,2%, no 25 līdz 34 gadiem - 53%, bet vecuma grupā virs 55 gadiem tikai 33,8%.

Aptaujā piedaļijusies 1002 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem, aptauja veikta no 11. līdz 18.augustam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form