Dažviet uz vakcīnām jāgaida pusmēnesi, ziņo LTV
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Par spīti tam, ka Latvijā Covid-19 slimnieku skaits strauji aug un pie tā tiek vainots zemais vakcinēties gribošo cilvēku skaits, LTV ceturtdien vēstīja, ka Rēzeknes slimnīcā ātrākais, kad var saņemt poti pret Covid-19, ir vien 16. novembrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LTV žurnālisti ir saņēmuši skatītāju sūdzības, ka laikā, kad vakcinācija pret Covid-19 ir prioritāte un slimnieku skaits slimnīcās strauji aug, dažviet valstī ir grūtības ātri tikt pie potes.

Kāda sieviete LTV pastāstījusi, ka viņas 86 gadus vecais tēvs līdz šim vakcinēties pret Covid-19 nesteidza, taču šonedēļ izlēmis potēties. Sieviete zvanījusi uz ģimenes ārstes praksi Rīgā, taču ārsta palīgs atbildējis, ka pašreiz vakcinācija nenotiek, jo neesot vakcīnu.

Vakcinācija dzīvesvietā ir vienīgais veids, kā sievietes tēvs varētu tikt pie savas Covid-19 potes. Sieviete pēc tam zvanījusi uz tālruni 8989, kur jautāts, vai notikusi saziņa ar ģimenes ārstu, un beigās viņai atbildēts - ja pēc nedēļas neviens ar viņu nesazinās, tad lai vēlreiz zvana uz minēto tālruņa numuru.

Konkrētā ģimenes ārste sarunai ar LTV nav piekritusi, un, kā skaidro Nacionālajā veselības dienestā (NVD), viņa pēdējo trīs nedēļu laikā nav veikusi Covid-19 vakcīnu pasūtījumus.

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča LTV skaidroja, ka sākotnēji bija visdažādākās iespējas vakcinēties un cilvēki vasarā tās neizmantoja, taču tagad tiek sekots līdzi pieprasījumam un palielinātas jaudas un iespējas, kur cilvēkiem saņemt poti.

Situācija Rēzeknes novadā trešdien pārrunāta ar Rēzeknes novada priekšsēdētāju, jo veselības resors visām pašvaldībām izstrādājis vienotu algoritmu, kādā veidā seniori pēc iespējas ātrāk var saņemt vakcīnu. Savukārt attiecībā uz Rēzeknes pilsētu patlaban norit darbs pie diviem veidiem, kā vairāk cilvēki varētu saņemt vakcīnu, un Juhņēviča solīja, ka nebūs jāgaida vairākas nedēļas - reakcija "būs stipri ātrāk".

Par to, ka jāgaida pat divas un trīs nedēļas apstākļos, kad vakcinācija ir prioritāte, LTV pastāstījuši arī citi cilvēki.

Kāds vīrietis no Rēzeknes atklājis, ka viņam piedāvāts vakcinēties 9.novembrī. LTV pārbaudījusi, ka Rēzeknes slimnīcā ātrākais, kad var dabūt Covid-19 poti, ir 16.novembrī vai 17.novembrī.

Par vakcināciju atbildīgās personas komentējušas, ka vakcīnu visiem pietiekot, bet organizatoriskā un plānošanas puse, kā arī potēšanas kapacitāte esot gandrīz izsmelta. Atbildīgās iestādes risinājumus sola meklēt tuvākajā laikā, jo, piemēram, Rīgā lielie vakcinācijas centri strādā ar nepilnu jaudu, tikmēr citur interese izrādījusies lielāka, nekā sākotnēji cerēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija LTV NVD Rēzekne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form