'Delfi' tiešraidē būs vērojama ikgadējā konference par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem
Foto: Shutterstock

Piektdien, 23. novembrī notiks Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) un Ārlietu ministrijas organizētā gadskārtējā konference par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem Latvijā. Pasākuma tiešraidi būs iespējams vērot portālā "Delfi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konferences laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijai aktuāliem jautājumiem, kas šobrīd ir nozīmīgi kopējā Eiropas cilvēktiesību aizsardzības jomā, tiks aplūkotas Eiropas Cilvēktiesību tiesas aktualitātes un jaunākie Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumi Latvijas lietās.

Īpaši šogad, ņemot vērā aktualitātes pasaulē un Latvijā, konference pievērsīsies datu aizsardzības jautājumiem Eiropas Savienības un nacionālā perspektīvā.

Konferencē uzstāsies Satversmes tiesas priekšsēdētāja un RJA profesore Ineta Ziemele, Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis un RJA asociētais profesors Mārtiņš Mits, Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce, Rīgas Juridiskās augstskolas vieslektore Dr. Arina Melse, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, kā arī Personas datu aizsardzības speciāliste Agnese Boboviča.

Šīs diskusijas ir ieņēmušas stabilu vietu Latvijas akadēmisko un profesionālo pasākumu klāstā. Tās plaši apmeklē visdažādāko juridisko profesiju pārstāvji – Satversmes un vispārējās jurisdikcijas tiesu tiesneši un to palīgi, prokurori, advokāti, ministriju ierēdņi, Saeimas deputāti un Juridiskā biroja pārstāvji, tiesībsarga un nevalstisko organizāciju pārstāvji, studenti.

Konferences cenšas, apvienojot akadēmisko un profesionālo aspektu, sniegt ieskatu aktuālajās Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas piemērošanas problēmās Latvijā, veicināt izpratni par problēmu cēloņiem un risinājumiem to novēršanai. Tādēļ konference pirmkārt ir domāta tiem, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas ievērošanas nodrošināšanu, taču tā ir noderīgs informācijas avots par cilvēktiesību aizsardzības aktualitātēm Latvijā ikvienam interesentam.

Pasākums notiks viesnīcā "Pullmann Riga Hotel" Jēkaba ielā 24 no pulksten 10 - 15.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form