Deputāti konceptuāli atbalsta ar Covid-19 saslimušajiem vakcinētajiem apmaksāt slimības lapu
Foto: Shutterstock

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", paredzot ar Covid-19 saslimušajiem vakcinētajiem apmaksāt slimības lapu. Likuma grozījumus atbalstīja 69 deputāti, bet pret balsoja pieci.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likumprojekts paredz, ka no šā gada 25. oktobra līdz 31. decembrim cilvēkiem, kuriem ir sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai kuri ir saņēmušas medicīnisku atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19, piešķirs slimības pabalstu no pirmās darbnespējas dienas sakarā ar izsniegtajām B darbnespējas lapām saistībā ar Covid-19 saslimšanu.

Likumprojekta autore Labklājības ministrija (LM) iepriekš skaidroja, ka grozījumi paredz - ja vakcinētiem, pārslimojušiem vai tiem, kuri ir saņēmuši medicīnisku atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju, ir izsniegta darbnespējas lapa akūtu augšējo elpceļu infekciju dēļ, par laiku no darbnespējas pirmās līdz darbnespējas trešajai dienai izsniegs darbnespējas lapu B un par šo periodu piešķirams un izmaksājams slimības pabalsts.

Ja personu nosūtīs veikt analīzes par saslimšanu ar Covid-19 un analīzes būs pozitīvas – slimības pabalstu piešķirs par laiku no darbnespējas pirmās dienas līdz persona atgūs darbspējas. Ja analīzes būs negatīvas, bet darbnespēja turpināsies, izsniegtā darbnespējas lapa B noslēdzama trešajā darbnespējas dienā un atverama darbnespējas lapa A. Slimības nauda un slimības pabalsts tad izmaksājams vispārējā kārtībā.

Ja ārsts, izvērtējot personas veselības stāvokli, uzskatīs, ka personai nav nepieciešams veikt Covid-19 analīzes, taču darbnespēja personai turpinās, par laiku pēc darbnespējas trešās dienas atverama darbnespējas lapa A (pēc analoģijas kā situācijā, ja Covid-19 analīzes ir negatīvas), norādīja LM.

Darba ņēmējiem, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai kuri saņēmuši atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19 un kuriem sakarā ar saslimšanu ar Covid-19 izsniegta darbnespējas lapa A un tiesības uz darba devēja izmaksājamo slimības naudu radušās līdz šā gada 24. oktobrim, bet darbnespēja nepārtraukti turpinās pēc 25. oktobra, slimības naudu par pārejošu darbnespēju izmaksās darba devējs līdz 10. darbnespējas dienai. Slimības pabalsta izmaksas periodā neieskaitīs dienas, par kurām izsniegta darbnespējas lapa sakarā ar saslimšanu ar Covid-19.

Kā norādīja ministrijā, cilvēkiem, kuriem nebūs sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta vai kuri nebūs saņēmuši atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19, saslimšanas ar Covid-19 situācijā par pirmajām 10 darbnespējas dienām tiks izsniegta darbnespējas lapa A, kuru apmaksā darba devējs. Sākot ar 11. darbnespējas dienu, tiks piešķirts slimības pabalsts (par darbnespējas lapu B), skaidroja LM.

Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina - ja darbiniekam, kurš strādā klātienē, tiek atklāts Covid-19, viņam ir pienākums par to nekavējoties paziņot darba devējam, savukārt darba devējam ir pienākums noteikt kontaktpersonas negaidot SPKC.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Labklājības ministrija Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form