Deputāti sašutuši par dienesta auto nodokli
Foto: DELFI

Lai arī Saeimas koalīcijas deputāti, balsojot par nākamā gada budžeta projektu, atbalstīja arī jaunā dienesta auto nodokļa ieviešanu, trešdien Saeimas Saimnieciskās komisijas sēdē koalīcijas deputāti asi kritizēja izmaiņas, kas attiecas uz viņu pašu tiesībām izmantot dienesta automašīnas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Trešdien Saimnieciskās komisijas sēdē deputāts Madars Lasmanis (JL) rosināja grozīt Saeimas prezidijā apstiprinātos noteikumus par kārtību, kādā Saeimas komisijas, frakcijas un deputāti izmanto Saeimas autobāzes transportu. Lasmanis gribēja rosināt noteikt, ka gadījumos, kad deputāts izmanto auto personīgām vajadzībām, viņam būtu jāmaksā ne vien auto nodoklis, bet arī norēķins par auto izmantošanu (amortizāciju), kas, saskaņā ar Saeimas kancelejas aprēķiniem, varētu būt 20 santīmu par kilometru.Kad Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš paskaidroja, ka nekādi grozījumi nav iespējami, jo jāievēro pieņemtais likums, Lasmanis paziņoja, ka neatbalsta šādus noteikumus un protestējot, pameta komisijas sēdi.

Savukārt cits JL deputāts - Igors Aleksandrovs komisijas sēdē pauda sašutumu par to, ka deputātiem, pilnā apmērā sedzot automašīnas izmantošanas izmaksas par pārtērēto limitu, būtu jāmaksā aptuveni 20 santīmi par katru nobraukto kilometru lai gan taksometru pakalpojumi ir aptuveni 30 santīmi par katru nobraukto kilometru. "Ar tādām cenām var konkurēt brīvajā tirgū, " sašutumu pauda Aleksandrovs.

Savukārt deputāts Guntis Jānis Eniņš (ZZS) komisijas sēdē nāca pie secinājuma, ka sagatavotie grozījumi dienesta automašīnu izmantošanas kārtībā ir "smaga birokrātija', bet komisijas vadītājs Vilnis Edvīns Bresis (ZZS) sacīja, ka šie noteikumi "nav pati pilnība, tie ir tālu no pilnības." Tiesa, Bresis atzina, ka šī sasaukuma Saeima diez vai labošot dienesta auto nodokļa likumprojektu, bet nākamajai Saeimai gan vajadzētu to uzlabot, jo pašreizējā kārtība neesot, ne "Eiropai, ne taupības režīmam atbilstoša."

Noteikumi paredz, ka deputāts, kura rīcībā nav nodota dienesta automašīna un kurš nesaņem kompensācijas par transporta izdevumiem, "deputāta pilnvaru realizācijai var izmantot autotransportu, ar kura lietošanu saistītie izdevumi tiek segti no budžeta līdzekļiem noteiktā limita ietvaros - līdz 1500 kilometriem mēnesī."

Atbilstoši Saeimas automašīnu jaudai ik mēnesi dienesta auto nodoklī ir nepieciešams maksāt 22,86 latus.

Saeimas deputāti, komisiju un frakciju vadītāji, kā arī prezidija locekļi dienesta automašīnas varēs izmantot privātām vajadzībām tikai braucieniem uz mājām un atpakaļ. Deputāti jau aktīvi piesakoties šādai automašīnu izmantošanai, taču precīzāks deputātu skaits, kas varētu izmantot automašīnas šādām vajadzībām, varētu būt zināms pēc nedēļas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form