Diasporas latviešu skolām šogad paredzēti 108 tūkstoši eiro
Foto: Shutterstock

Diasporas latviešu skolām Eiropā un ārpus Eiropas šogad paredzēti kopumā 108 000 eiro, atklāja Latviešu valodas aģentūrā.

Latviešu valodas aģentūras finansējums no Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programmas "Valsts valodas politika un pārvalde" diasporas latviešu skolām šogad kopumā veido 108 000 eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā 2017. gadā. Finansējums tiek dalīts divās daļās - latviešu skolām Eiropā, atvēlot tām 75 600 eiro un ārpus Eiropas, kam paredzēti 32 400 eiro.

Diasporas latviešu skolas Eiropas valstīs tika aicinātas pieteikties 2018. gadā pieejamajam finansiālajam atbalstam. Šobrīd pieteikšanās finansējumam ir noslēgusies un norit darbs pie pieteikumu vērtēšanas, savukārt rezultāti varētu būt zināmi nākamās nedēļas laikā. Šogad līdzfinansējums tiks sniegts vismaz 32 latviešu nedēļas nogales skolām Eiropā.

Pieteikumus vērtē un finansējumu starp Eiropas un ārpus Eiropas latviešu skolām sadala Eiropas Latviešu apvienības (ELA) un Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) komisijas, kuru lēmumus apstiprina Latviešu valodas aģentūra.

Tags

Eiropa Izglītības un zinātnes ministrija Latviešu valodas aģentūra Pasaule Valsts valoda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form