Diskusija 'Kādu ostu pārvaldības reformu vajag Latvijas ostu attīstībai: par un pret'. Video tiešraide
Foto: LETA

Pirmdien, 22.martā pulksten 10 norisinās tiešsaites diskusija "Kādu ostu pārvaldības reformu vajag Latvijas ostu attīstībai: par un pret", kuras galvenais temats būs par Latvijas trīs lielāko ostu (Rīga, Ventspils, Liepāja) darbību un to pārvaldības iespējām, kā arī par sadarbības pieredzi starp valsti, pašvaldībām un komersantiem tranzīta sektorā, piedāvātās reformas sasaisti ar dažādiem valsts līmeņa attīstības plāniem, ekonomisko un juridisko aspektu pārvaldības modeļa maiņas īstenošanai. Portāls "Delfi" piedāvā sekot diskusijas tiešraidei.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Detalizēti diskusijas laikā tiks apskatīti šādi jautājumi:

  • Latvijas ostu un tranzīta procesi, problēmas un perspektīvas pārvaldības un citu faktoru kontekstā;
  • valsts, pašvaldību, komersantu un ostu pārvaldnieku sadarbības pieredze un izaicinājumi;
  • par un pret reformas risinājumiem: juridiskie un ekonomiskie apsvērumi;
  • ostu pārvaldības aizrobežu paraugi un to piemērotība Latvijai;
  • reformas un nozares sasaiste ar dažādu nozaru un pārnozaru stratēģiskajos dokumentos ietvertajiem mērķiem.


Diskusijā piedalīsies Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), ministri un pārstāvji no Zemkopības ministrijas, Finanšu ministrijas un Ekonomikas ministrijas, Rīgas, Ventspils un Liepājas pašvaldību vadītāji, ostu komersantu pārstāvošo organizāciju delegāti un citi kompetenti jomas speciālisti. Diskusiju moderēs žurnālists Jānis Domburs.

Diskusijas organizatori norādīja, ka Satiksmes ministrijas (SM) piedāvātā ostu pārvaldības modeļa maiņa nav guvusi saskaņojumu ne Valsts sekretāru sanāksmē, ne ar ostu komersantiem vai pašvaldību pārstāvjiem. Tā paredz ostu pārveidošanu par valsts kapitālsabiedrībām.

Viņu ieskatā, galvenais iemesls samilzušajām problēmām nozarē ir komunikācijas trūkums no SM puses, kas likumprojekta izstrādē nav iekļāvusi pašvaldību un komersantu dalību, kā arī līdz šim nav notikusi pilnvērtīga tā apspriešana un joprojām nav pietiekami definēts reformas ieviešanas pamatojums nozares un valsts interešu aspektā.

Ostu komersanti tic, ka, vienojoties par kopējiem mērķiem un vīziju, kā arī visām pusēm izdevīgu tiesisko regulējumu, ir iespējams Latviju atgriezt Baltijas valstu ostu līderībā un virzīties uz Eiropas Savienības nosprausto klimatneitralitāti līdz 2050.gadam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltija Eiropas Savienība Ekonomikas ministrija Finanšu ministrija Jānis Domburs Liepāja Satiksme Satiksmes ministrija Zemkopības ministrija Tālis Linkaits Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form