AFI
Foto: Sergejs Dolgopolovs

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, politisko organizāciju apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" pārstāvis Sergejs Dolgopolovs popularitātē ir apsteidzis Rīgas mēru, Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas biedru Gundaru Bojāru.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja par Rīgas domes amatpersonu darbības vērtējumu, Dolgopolova reitings septembrī ir plus 24,9 punkti, Bojāra - plus 23,6 punkti.

Septembra reitings Bojāram ir par 0,9 punktiem augstāks nekā šā gada augustā. Šobrīd tas ir otrais pozitīvākais vērtējums Bojāra darbības laikā, kopš sākti regulāri pētījumi. Savukārt Dolgopolova reitings augustā bija plus 15 punkti.

Kā norāda SKDS, pilsētā salīdzinoši lielam skaitam aptaujas dalībnieku nav bijis konkrēta viedokļa par Dolgopolova darbību - 23,8% aptaujāto nav varējuši formulēt konkrētu vērtējumu, atbildot "nezinu". 4,5% respondentu izvēlējušies atbildes variantu "neesmu dzirdējis".

Trešais augstākais reitings septembrī ir domes Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas priekšsēdētājam Jānim Karpovičam - plus 17,7 punkti, savukārt nākamais augstākais reitings ir domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētājam Dainim Īvānam - plus 15,5 punkti.

Augustā Karpoviča reitings bija plus 3,9 punkti, Īvāna reitings - plus 10,9 punkti.

Pozitīvi reitingi ir arī Rīgas pilsētas izpilddirektoram Mārim Tralmakam - plus 8,7 punkti, Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājam Andrim Amerikam - plus 5,1 punkts, Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājam Guntim Pilsumam - plus 4,6 punkti, domes priekšsēdētāja vietniekam Aivaram Guntim Kreitusam - plus 3,2 punkti, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājam Leonīdam Kurdjumovam - plus 1,4 punkti.

Tralmaka reitings augustā bija plus 6 punkti, Amerika – plus 9,6, Pilsuma – plus 6,8, Kreitusa – plus 2,5, Kurdjumova – mīnus 8,6.

Kā secina SKDS, septembra datu apkopojumā saglabājas iepriekšējos pētījumos novērotās tendences - mēra vietnieku darbība tiek vērtēta pozitīvi, daļa komiteju priekšsēdētāju saglabā pozitīvo vērtējumu pārsvaru. Pēdējos mēnešus arī Pilsums un izpilddirektors Tralmaks kopumā tiek vērtēti vairāk pozitīvi nekā negatīvi.

Savukārt negatīvs reitings ir domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas priekšsēdētājam Guntaram Jirgensonam - mīnus 0,6 punkti, Drošības un kārtības jautājumu komitejas priekšsēdētājam Andrejam Vilkam - mīnus 2,6 punkti, Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas priekšsēdētājam Sergejam Zaļetajevam - mīnus 4,5 punkti, Vides komitejas priekšsēdētājam Valdim Kalnozolam - mīnus 5,3 punkti.

Aptaujas dalībnieku vērtējumos vērojama nemainīgi negatīvi attieksme pret Zaļetajeva un Jirgensona darbību, taču pirmo reizi par 1,4 punktiem pozitīvās atbildes pārsniegušas negatīvo Kurdjumova darbības vērtējumu.

Svārstīga iedzīvotāju attieksme vērojama pret Kalnozola un Vilka darbību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form