Dome iesaka izteikt rājienu skandālu izraisījušajam Madonas skolas direktoram
Foto: Publicitātes foto

Madonas 2. vidusskolas direktoram Valentīnam Rakstiņam dome nolēmusi ieteikt piemērot disciplinārsodu - rakstveida rājienu, bet pagaidām šīs iniciatīvas virzība ir apturēta, jo pats direktors ir saslimis, portālu "Delfi" informēja Madonas pilsētas pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ziņots, ka 16. martā TV3 raidījums "Bez Tabu" atklāja, ka Madonas 2. vidusskolas direktors savas vietnieces amatā iecēlis sievu, kā arī pieņēmis darbā sievas māti un māsu, kā arī savu dēlu un sievas māsas dēlu. Tāpat raidījums vēstīja, ka par spīti nelielajam skolēnu skaitam Madonas 2. vidusskolā Rakstiņu ģimene saņem lielāku algu nekā citu skolu vadītāji, privātiem mērķiem izmanto skolas telpās esošās saunas un atlaiduši no darba sev netīkamus skolotājus.

Madonas pilsētas pašvaldības administratīvās nodaļas vadītāja Laima Liepiņa portālu "Delfi" informēja, ka jautājums par Rakstiņa atbilstību Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktora un Madonas novada pašvaldības domes deputāta statusam tika skatīts 18. aprīļa Madonas novada pašvaldības Finanšu un attīstības komitejas sēdē.

Pirms sēdes tika mēģināts noskaidrot paša Rakstiņa viedokli par notikušo, izsūtot ierakstītās vēstules ar lūgumu sniegt paskaidrojumus, bet viņš paskaidrojumus nav sniedzis.

18. aprīlī pašvaldība saņēmusi Rakstiņa iesniegumu ar lūgumu pagarināt paskaidrojumu sniegšanas termiņu līdz viņa darbnespējas lapas noslēgšanai, turklāt viņš paudis vēlmi pats piedalīties jautājuma izskatīšanā.

Nākamē sēde, kurā šis jautājums tika skatīts, bija plānota 27. aprīlī. Arī pirms tās pašvaldība mēģināja sazināties ar Rakstiņu un saņemt viņa paskaidrojumus, taču šis mēģinājums bijis neveiksmīgs. 26. aprīlī dome atkārtoti saņēmusi iesniegumu, kurā Rakstiņš lūdzis pagarināt paskaidrojumu sniegšanas termiņu līdz viņa darbnespējas lapas noslēgšanai.

Līdz ar to šajā sēdē nolemts ieteikt Madonas novada pašvaldības izpilddirektoram Ārim Vilšķērstam disciplināri sodīt Rakstiņu, izsakot rakstveida rājienu par rīcību, kas atspoguļota televīzijas kanālā. Par šo lēmumu atklāti balsojuši 10 deputāti, viens balsojis pret, bet trīs atturējušies.

Tāpat Vilšķērstam uzdots informēt Izglītības kvalitātes valsts dienestu par sēdē pieņemto lēmumu, kas attiecināms uz Rakstiņa rīcību.

Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters portālam "Delfi" apstiprināja, ka Rakstiņam pašlaik ir darbnespējas lapa. "Kamēr ir darbnespējas lapa, tikmēr apturēts soda pieteikums," uzsvēra Ceļapīters.

Valsts darba inspekcijā, kas iepriekš bija sākusi pārbaudi par papildu pienākumiem Madonas 2. vidusskolā, portālam "Delfi" sacīja, ka šajā lietā joprojām notiek izmeklēšana, tāpēc sīkāku informāciju nav iespējams sniegt.

Ceļapīters portālam "Delfi" iepriekš skaidroja, ka pašvaldībai ar Madonas 2. vidusskolu jau ilgāku laiku ir konflikts – skola pretojoties skolu tīklu reformai. Proti, Madonas novada pašvaldība skolu reformas ietvaros iecerējusi apvienot Madonas 2. vidusskolu ar Madonas 1. vidusskolu, izveidojot Madonas pilsētas vidusskolu. Pret plānoto reformu no Madonas 2. vidusskolas puses uzsākta pat tiesvedība.

Madonas novada pašvaldība pērn 31. martā pieņēma lēmumu par Madonas pilsētas 1. vidusskolas un Madonas pilsētas 2. vidusskolas reorganizācijas sākšanu, izveidojot Madonas pilsētas vidusskolu. Lēmumā noteikts, ka reorganizācija tiks pabeigta ne vēlāk kā 2017. gada 31. jūlijā. Madonas novada pašvaldība 2017. gada 23. februārī arī apstiprinājusi abu Madonas vidusskolu reorganizācijas plānu, savukārt IZM reorganizāciju ir saskaņojusi.

Kā vēsta informācija Madonas novada pašvaldības mājaslapā, marta beigās ir izsludināts atklāts konkurss uz Madonas pilsētas vidusskolas direktora amatu, kurš noslēgsies šī gada 3. maijā.

Rakstiņš pašvaldību vēlēšanās Madonā kandidē no partijas "No sirds Latvijai!" (NSL), kur viņš startēs ar pirmo kārtas numuru, liecina informācija Centrālās vēlēšānu komisijas mājaslapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Madona Madonas novada pašvaldība No sirds Latvijai Pašvaldību vēlēšanas 2017
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form