Draveniece: KNAB uzraugošajām amatpersonām jāuzņemas atbildība par labvēlīgo tiesas lēmumu
Foto: LETA

Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) nodaļas vadītāja Ilze Draveniece uzskata, ka KNAB darbību uzraugošajām amatpersonām jāuzņemas atbildība par tiesas lēmumu, ar kuru no biroja viņai par labu piedzīti vairāk nekā 35 000 eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Draveniece, komentējot Augstākas tiesas (AT) nolēmumu, teica, ka viņas lietu KNAB mērķtiecīgi tiesu instancēs vilcināja trīs gadus. Turklāt viņa uzsvēra, ka šī ir tikai viena no lietām, kas vērstas pret biroju no bijušo KNAB amatpersonu puses.

"Es pēdējo trīs gadu laikā neesmu dzirdējusi ne no vienas amatpersonas, ka tai interesētu Streļčenoka radītie zaudējumi birojam. Par to jau es pirms trīs gadiem publiski vairākkārt runāju, tāpēc uzskatu, ka agri vai vēlu par to kādam jāuzņemas atbildība, jo birojam radītās sekas ir ļoti nopietnas," uzsvēra Draveniece.

Jau ziņots, ka Dravenieces strīdā ar KNAB par viņas atjaunošanu amatā ir stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru no biroja par labu Draveniecei piedzīta vidējā izpeļņa par darba piespiedu kavēšanu 35 543 eiro apmērā.

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, AT 4.oktobrī atstājusi negrozītu Rīgas apgabaltiesas pagājušā gada novembra spriedumu. Šis nolēmums nav pārsūdzams.

Rīgas apgabaltiesa 2015.gada 23.novembrī nolēma apmierināt Dravenieces prasību un atcēla rīkojumu par Dravenieces disciplināru sodīšanu un rīkojumu par viņas atbrīvošanu no ieņemamā amata, nosakot atjaunot Dravenieci amatā KNAB.

Tiesa noteica piedzīt no KNAB 35 543 eiro vidējo izpeļņu par darba piespiedu kavēšanu, kā arī piedzīt ar lietas vešanu saistītos izdevumus 1000 eiro apmērā, turklāt tiesa lēma, ka KNAB jāmaksā 3658 eiro valsts nodeva.

Tiesa pērn arī nolēma, ka spriedums daļā, ar kuru Draveniece atjaunota amatā un viņai par labu piedzīta vidējā izpeļņa 1000 eiro apmērā, izpildāms nekavējoties. Pārējai sprieduma daļai tiesa noteica labprātīgas izpildes termiņu - desmit dienas no sprieduma stāšanās spēkā brīža.

Draveniece KNAB ieņēma Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja amatu, taču vēlāk birojs šo amatu likvidēja.

Draveniecei KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks piemēroja divus disciplinārsodus - par nolaidīgu amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu viņai tika noteikta mēnešalgas samazināšana, bet vēlāk par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form