Drīzumā Latvija uz Eiropas dienvidvalstīm nosūtīs bēgļu atlases kritērijus
Foto: AFP/Scanpix

Iekšlietu ministrija (IeM) jau nākamnedēļ plāno sākt procedūru, lai nosūtītu atlases kritērijus Latvijai paredzēto patvēruma meklētāju uzņemšanai, pastāstīja IeM valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viens no šonedēļ valdībā pieņemtā patvēruma meklētāju uzņemšanas plāna pirmajiem punktiem paredz, ka uz Eiropas dienvidvalstīm - Grieķiju un Itāliju - tiks nosūtīti Latvijas atlases kritēriji. Pētersone-Godmane pastāstīja, ka drīzumā tiks pieņemts lēmums par sakaru virsnieka nosūtīšanu uz Itāliju un līdztekus tiks nosūtīti arī patvēruma meklētāju atlases kritēriji.

Latvijas atlases kritēriji ir šādi: ģimenes ar bērniem, vienam ģimenes loceklim jāpārzina saprotama Eiropas valoda, piemēram, angļu, vācu, franču vai krievu. Tāpat patvēruma meklētājiem vēlama atbilstoša izglītība un personu apliecinoši dokumenti.

"Es domāju, ka nākamnedēļ mēs jau sākam to visu realizēt un nosūtīt kritērijus uz Itāliju. Kā redzams no plašsaziņas līdzekļiem, Grieķija ir gatava sākt procesu, tāpēc arī drīz uzņemsim kontaktus ar šo valsti", norādīja IeM valsts sekretāre.

Speciālas atlases vizītes ar Latvijas ekspertu braukšanu uz Eiropas dienvidvalstīm gan pagaidām nav iecerētas. IeM bēgļu atlases procesā un nosūtīšanā mēģinās arī izmantot iekšlietu ekspertus, kas iesaistīti Eiropas Savienības (ES) robežapsardzes aģentūrā "Frontex".

"Ja Grieķijā un Itālijā būs sakaru virsnieks, viņš veiks atlases procedūru kopā ar itāļu un grieķu kolēģiem," piebilda IeM valsts sekretāre.

Lai arī jau 29. septembrī valdība konceptuāli atbalstīja bēgļu uzņemšanas plānu, koalīcijas partneru iebildumu dēļ tā galīgā pieņemšana aizkavējās par vairākām nedēļām, līdz šonedēļ valdība pieņēma tā galīgo versiju. Precizētais plāns sadalīts trīs rīcības virzienos - personu atlase un pārvietošana, patvēruma meklētāja uzņemšana un sociālekonomiskā iekļaušana.

Iepriekš kopējās plāna izmaksas tika lēstas 15 453 442 eiro, bet tagad tās par 459 415 eiro samazinājušās, līdz ar to kopējais papildu nepieciešamais finansējums 2016. un 2017.gadā veido 14 994 027 eiro. ES fondu finansējums plānots 6 525 506 eiro apmērā, bet valsts budžeta finansējums iecerēts 8 468 521 eiro apmērā.

Saskaņā ar ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā iekļūst patvēruma meklētāji arī no citām valstīm.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropa Eiropas Savienība Grieķija Iekšlietu ministrija Itālija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form