Dziesmu un deju svētkos rosina vairāk iesaistīt arī mazākumtautību skolas. Prezidenta preses dienestā portālam "Delfi" pastāstīja, ka trešdien Mazākumtautību padomes sēdē diskutēts par mazākumtautību skolu jaunatnes dalību dziesmu un deju svētkos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sēdes darba kārtībā tika iekļauti jautājumi par nepieciešamo atbalstu un resursu piesaisti mazākumtautību skolām, kora dziedāšanas un dejošanas kvalitātes uzlabošanu, kā arī bērnu, pedagogu un vecāku motivācijas paaugstināšanu, lai skolas nākotnē varētu sekmīgāk piedalīties dziesmu un deju svētkos.

Diskusijā skolu direktori aktualizēja jautājumus, kas traucē mazākumtautību skolām nodrošināt kvalitatīvu piedalīšanos dziesmu un deju svētkos – nelielais skolēnu skaits mazākumtautību skolās traucē izveidot konkurētspējīgu kori vai deju kolektīvu; nepietiekamais finansējums gan pedagogu algām, gan transporta izdevumu segšanai; skolu direktoru atbalsts ne tikai vārdos, bet arī darbos; mūzikas pedagogu trūkums atsevišķās skolās.

Valsts prezidents Valdis Zatlers diskusijas laikā uzsvēra, ka "Latvijā dziesmu un deju svētku kvalitātes latiņa ir ļoti augsta, tāpēc mums ir jādomā par to, kā paaugstināt dziedāšanas un dejošanas kvalitāti mazākumtautību skolās. Skolu koriem ir jānodrošina "trepītes", pa kurām kāpt, un jāorganizē dažāda līmeņa svētki ceļā uz dziesmu un deju svētkiem".

Diskusijas laikā izvirzīti vairāki priekšlikumi, lai nodrošinātu mazākumtautību skolu piedalīšanos dziesmu un deju svētkos – finansējuma piesaistei tiks rakstīts projekts Sabiedrības integrācijas fondam, kā arī tiks aktivizēta sadarbība ar Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju un pašvaldībām. Diskusijas dalībnieki arī informēja cits citu par gaidāmajiem pasākumiem 2010. un 2011. gadā, kuros mazākumtautību kori un deju kolektīvi ir aicināti piedalīties.

Padomes sēdē piedalījās arī mazākumtautību skolu direktori, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji un dziesmu un deju svētku organizētāji.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form