Dzintaru koncertzāles prokūristam Piļkevičam atsauc pilnvaru; koncertzāle VID pārmetumus noraida
Foto: Publicitātes foto

SIA "Dzintaru koncertzāle" kategoriski noraida ziņas par tās dalību pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas shēmā, portāls "Delfi" uzzināja uzņēmumā. Tāpat uzņēmumā pavēstīja, ka koncertzāles tehniskajam direktoram Denisam Piļkevičam ir atsaukta iepriekš piešķirtā prokūra jeb tiesības vienpersoniski pārstāvēt koncertzāli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skaidrojot krēslu iepirkumu, kam uzmanību šonedēļ bija pievērsis Valsts ieņēmumu dienests (VID), "Dzintaru koncertzālē" norādīja, ka 2015. gada krēslu iepirkumā uzņēmums ievēroja visas likumos noteiktās prasības, un ikvienam pretendentam bija iespēja pieteikt savu piedāvājumu, jo informācija par to bija publiski pieejama Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Viens no būtiskākajiem kritērijiem bijusi krēslu kvalitāte, ņemot vērā koncertzāles specifiku, krēslu noslodzi un to atrašanos ārtelpā.

Uzņēmums saņēmis vairākus piedāvājumus, bet, iepirkumu komisijai piesaistot ekspertus, "Dzintaru koncertzāle" izvēlēja to krēslu piegādātāju, kura piedāvājumu atzina kā labāko.

"Ar komersantu tika noslēgts līgums, un šī informācija publicēta IUB un koncertzāles mājaslapā atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai, un tur tā atrodama arī šobrīd. Šis iepirkums nekad nav ticis apstrīdēts, un ne IUB, ne kāda cita institūcija nav konstatējusi pārkāpumus iepirkuma procedūrā," norāda uzņēmuma pārstāvji.

Paziņojumā presei, kas izplatīts 10. jūlijā, "Dzintaru koncertzāle" norāda, ka "8. jūlija medijos tika izplatītas ziņas par it kā VID amatpersonu pausto, ka "Dzintaru koncertzāle" , iegādājoties krēslus no Igaunijas uzņēmuma "Tooner Maste" (konkrētā iepirkuma uzvarētājā) tam ir samaksājusi aptuveni 4000 eiro un pārējo naudu aptuveni 210 000 eiro ir pārskatījusi kādam Latvijas uzņēmumam".

""Dzintaru koncertzāle" informē, ka šis ziņas neatbilst patiesībai. Veicot konkrētā iepirkuma dokumentu pārbaudi, "Dzintaru koncertzāle" pārliecinājās, ka norēķins par krēslu piegādi veikts Igaunijas uzņēmumam "Tooner Maste", reģistrācijas Nr. EE10541390. (konkrētā iepirkuma uzvarētājam) vienā maksājumā un pilnā apmērā, ko apliecina visi maksājuma dokumenti. "Dzintaru koncertzāle" nav veikusi nekādus maksājumus nevienam Latvijā reģistrētam uzņēmumam par krēslu piegādi konkrētā iepirkuma ietvaros. "Dzintaru koncertzāle" aicina mediju citēto VID amatpersonu publiski atsaukt nepatieso informāciju," teikts uzņēmuma preses paziņojumā.

"Dzintaru koncertzāle" arī norāda, ka, veicot pārskaitījumu Igaunijā reģistrētajam uzņēmumam, ir piemērota likumā noteiktā PVN likme un apgalvojumi par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas nav patiesi.

""Dzintaru koncertzāle" aicina gan tiesībsargājošās institūcijas, gan žurnālistus visus jautājumus par turpmāko naudas plūsmu pēc norēķina ar pakalpojuma sniedzēju uzdot tiem komersantiem, kuri tajā ir iesaistīti un kuru turpmākās darbības šobrīd tiek izmeklētas. Koncertzāle kategoriski norobežojas no saistības ar šiem darījumiem un nevar būt atbildīga par tiem," teikts paziņojumā presei.

Pamatojoties uz VID izplatīto informāciju par koncertzāles amatpersonas iespējamo līdzdalību citu komersantu veiktajās darbībās, uzņēmums dara zināmu, ka tās valde uz izmeklēšanas laiku ir atsaukusi amatpersonai izsniegto prokūru, kā arī atstādinājusi viņu no darba iepirkumu komisijā. Vienlaikus Koncertzāle ir lūgusi sniegt VID sīkāku informāciju par uzsākto kriminālprocesu, lai varētu lemt par turpmākajām darbībām.

"Delfi" jau ziņoja, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) amatpersonas saistībā ar nodokļu izkrāpšanas shēmu jūlijā veikušas procesuālās darbības Dzintaru koncertzālē.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, noskaidrots, ka noziedzīgs grupējums veica nelikumīgas darbības krēslu piegādē koncertzālei. Uzņēmums veica fiktīvu krēslu piegādi kādam ārvalstu uzņēmumam, kurš savukārt krēslus publiskā iepirkuma konkursa rezultātā piegādāja pasūtītājam koncertzālei, norāda VID.

Neminot personu vārdus, VID 9. jūlijā apstiprināja, ka saistībā ar nelikumīgām darbībām krēslu piegādē koncertzālei aizturētās trīs personas atbrīvotas un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti līdzekļi. Piemērotos drošības līdzekļus VID neatklāja, taču apliecināja, ka aizdomās turētās personas izrādījušas iniciatīvu sadarboties ar izmeklēšanu.

Nodokļu krāpšanas shēmā krēslu iepirkumā, iespējams, iesaistīti SIA "Dzintaru koncertzāle" tehniskais direktors un prokūrists Deniss Piļkevičs, viņa dzīvesbiedre un vēl viena persona.

VID informē, ka uzņēmums deklarēja pievienotās vērtības nodokli (PVN) ar 0% likmi, nevis 21%, kā tas būtu, ja krēslu piegāde tiktu veikta Latvijas darījumu partnerim.

Minētais fakts norāda, ka darījumam ir fiktīvs raksturs lai izvairītos no nodokļu nomaksas, kā arī slēptu saistību starp konkursa izsludinātāju un patieso preču (krēslu) piegādātāju. Uzņēmumus pēc fiktīvā darījuma par, iespējams, noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem iegādājās automašīnas "Lexus RX", iepriekš klāstīja VID.

VID atklātajā nodokļu krāpšanas shēmā koncertzālē valstij nodarītie zaudējumi nenomaksāto nodokļu veidā ir nedaudz vairāk par 50 000 eiro.

Sāktajā kriminālprocesā VID NMPP darbinieki veica sešas kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, transportlīdzekļos un birojos. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi. Tika aizturētas trīs personas. Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikts arests automašīnai "Lexus RX".

Kā vēstīja Latvijas Televīzija, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju, VID aizturēja Dzintaru koncertzāles tehniskais direktoru un prokūristu Piļkeviču, kurš pirms pieciem gadiem veiktā krēslu iepirkuma laikā bijis iepirkumu komisijas vadītājs. Tāpat aizturēta viņa sieva, caur kuras uzņēmumu iespējamā noziedzīgā shēma tikusi īstenota.

Saistībā ar noziedzīgā grupējuma darbībām VID ir sākts kriminālprocess pēc trīs Krimināllikuma pantiem noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas un grāmatvedības informācijas noteikumu pārkāpšanu.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka SIA "Dzintaru koncertzāle" jaunu krēslu iepirkumu rīkoja 2015. gadā. Iepirkumā, kurā piedalījās trīs pretendenti, ar līgumcenu 224 598 eiro uzvarēja Igaunijas uzņēmums "Tooner Master".

"Dzintaru koncertzāles" vienīgais īpašnieks ir Jūrmalas pilsētas dome. Uzņēmuma vienīgais valdes loceklis ir Guntars Ķirsis, bet uzņēmuma prokūrists ir Piļkēvičs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dzintaru koncertzāle Jūrmalas dome PVN VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form