Privatizēto dzīvokļu īpašniekiem nebūs papildus jāmaksā par zemes gabala privatizāciju, uz kura atrodas daudzdzīvokļu māja. Tādu lēmumu šodien pieņēma Saeima, atbalstot grozījumus likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Centrālās dzīvojamo māju privatizācijas komisijas (CDzMPK) atbildīgais sekretārs Indulis Krauze iepriekš pauda viedokli, ka 20 lati, ko īrnieks samaksāja par dzīvokļa privatizāciju, bija maksa tikai par mājas sagatavošanu privatizācijai, bet zemes gabalam, uz kura atrodas dzīvojamā māja, ir "jauna privatizācija", par kuru jāmaksā ar privatizācijas sertifikātiem atbilstoši zemes kadastrālajai vērtībai, taču deputāti šādai nostājai nepiekrita.

Likuma grozījumi nostiprinās CDzMPK tiesības piedalīties privatizēto dzīvojamo māju uzturēšanas un apsaimniekošanas organizēšanā. Pēc CDzMPK likvidācijas tās likumā noteiktās funkcijas pildīs un saistības pārņems Ministru kabineta izveidotā publiskā aģentūra.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form