E - lietas projekta ieviešanas pirmais posms tuvojas noslēgumam
Foto: Pixabay

Piektdien, 29. oktobrī, Tieslietu padomes sēdē Tieslietu ministrijas (TM) un Tiesu administrācijas pārstāvji informēja par e-lietas projekta ieviešanas gaitu. E – lieta ir iniciatīva, kas paredz pakāpeniski pilnībā digitalizēt lietu vešanu izmeklēšanas, apsūdzības, tiesvedības un sodu izpildes procesā, nodrošinot informācijas pieejamību elektroniskajā vidē visiem procesā iesaistītajiem dalībniekiem, informē TM.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Īstenojot e-lietas projekta pirmo posmu ir veikta virkne nepieciešamo darbību, lai uzsāktu tiesu darbības digitalizācijas iniciatīvu - tehniski sagatavota informācijas un komunikācijas infrastruktūra, notikuši pamatbāzes e-lietas izveides darbi, visās tiesās veikts datu tīkla audits un veikta tehniskā nodrošinājuma būtiska papildināšana, ieviesti arī digitalizācijas procesi likumos, kā arī tiks nodrošināta tiesnešu un tiesu darbinieku apmācības ar e-lietu. Papildu e-lietas projekta īstenošanā ir ņemti vērā arī Valsts kontroles uzraudzības ieteikumi.

Tieslietu padomes locekļi sēdē atzina, ka tiesu darbībā ir jābūt attīstībai un digitālie risinājumi ir tiesu procesu nākotnes ceļš. Tāpēc būtiski sākt aprobēt digitālos risinājumus praksē. E-lietas ieviešanas pirmajā posmā Tiesu administrācija uzsāka un turpina darbu pie lietotāju apmācībā, un, lai palielinātu lietotāju ērtības.

E-lietas projektā izstrādāto digitālo risinājumu pakāpeniska aprobēšana tiesās plānota līdz 2023. gada 1. decembrim.

E - lieta ir viena no digitālās transformācijas iniciatīvām, kura vairākos posmos paredz pāreju uz elektronisku izmeklēšanas un tiesvedības procesu, vispirms, pirmajā e - lietas ieviešanas posmā, izveidojot vienotu elektronisku tiesvedības procesu un nodrošinot informācijas apmaiņu starp tiesām, prokuratūru, procesa dalībniekiem un citām ar tiesvedību saistītu iestāžu informācijas sistēmām.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Tieslietu ministrija Valsts kontrole
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form