Elektroniskās aproces pirmstermiņa atbrīvotajiem: iepirkumu uzraugs vēl nav devis atļauju to ieviešanai
Foto: DELFI

Lai arī pirms termiņa atbrīvoto ieslodzīto elektroniskā uzraudzība jāievieš jau no 1.jūlija, Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) arvien nav atļāvis Valsts probācijas dienestam slēgt līgumu ar piegādātāju, noskaidroja portāls "Delfi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts probācijas dienesta sabiedrisko attiecību vadītājs Imants Mozers gan par iespējamu kavēšanos nerunā un portālam "Delfi" uzsver, ka dienests gaida IUB lēmumu.

Jūnija sākumā Mozars apliecināja - ja atļauja tiks dota tuvāko dienu laikā, Valsts probācijas dienests būs gatavs no šā gada 1.jūlija ieviest elektronisko uzraudzību.

Kavēšanās iepirkumā saistīta ar sūdzību - informācija IUB mājaslapā liecina, ka sūdzību iesniedzis uzņēmums "Track Group International Ltd.".

Pēc Mozera teiktā, pašlaik dienests gaida IUB lēmumu atļaut noslēgt līgumu ar piegādātāju, vienlaikus turpinot sagatavošanās darbus, lai ieviestu elektronisko uzraudzību no 1. jūlija. Jūnija laikā plānots pabeigt iekšējā regulējuma pilnveidošanu un saimnieciska rakstura darbus. Tāpat noslēgsies Valsts probācijas dienesta un Ieslodzījuma vietu pārvaldes speciālistu apmācības.

"Probācijas dienesta speciālisti tiks apmācīti praktiskai rīcībai ar elektroniskās uzraudzības tehnoloģijām," teica Mozers.

Jau vēstīts, ka sākotnēji pirms termiņa atbrīvoto likumpārkāpēju elektronisko uzraudzību bija plānots ieviest no šā gada 1.februāra, taču vēlāk termiņš tika atlikts līdz 1.jūlijam.

Elektroniskā uzraudzība nozīmē to, ka atsevišķi likumpārkāpēji var tikt atbrīvoti no cietuma pirms termiņa apmaiņā pret elektroniskas aproces valkāšanu. Aprocē ir raidītājs, un, tiklīdz noziedznieks pamet atļauto teritoriju, atbildīgā iestāde par to tiek informēta.

Tiesa, izvērtējot jautājumu par nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu no soda izciešanas, var piemērot elektronisko uzraudzību, ņemot vērā to, vai notiesātais piekrīt elektroniskajai uzraudzībai, vai elektroniskā uzraudzība ir iespējama notiesātā dzīvesvietā un vai tas veicinās notiesātā iekļaušanos sabiedrībā.

Nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu no soda izciešanas ar elektroniskās uzraudzības noteikšanu varēs ierosināt, ja notiesātais izcietis noteiktu laiku no piespriestā soda, piemēram, vismaz vienu trešdaļu par mazāk smagu noziegumu vai tad, ja noziegums pastrādāts līdz 18 gadu vecumam. Par smagu noziegumu vai iepriekšējas notiesāšanas gadījumā jāizcieš vismaz puse soda, bet īpaši smagu noziegumu gadījumā un tad, ja notiesātais jau iepriekš ticis atbrīvots pirms termiņa un šajā laikā paveicis jaunu noziegumu, jāizcieš vismaz divas trešdaļas soda.

Persona, kurai piespriests mūža ieslodzījums, nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu varēs lūgt, ja izciesti vismaz 24 gadi no soda.

Probācijas dienestā iepriekš skaidroja, ka elektroniskās uzraudzības aproces nebūs paredzētas kādai konkrētai noziedznieku grupai, taču vismaz sākotnēji tās galvenokārt varētu izmantot tādu personu uzraudzībai, kuras pastrādājušas mazāk smagus noziegumus.

Tiesa notiesātajam elektronisko uzraudzību varēs noteikt uz laiku no viena līdz 12 mēnešiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ieslodzījuma vietu pārvalde Valsts probācijas dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form