Elksniņš apgalvo, ka Daugavpils Pašvaldības policijas priekšnieka izlikšanā iesaistīta specvienība
Foto: LETA

Daugavpils Pašvaldības policijas priekšnieka Vladimira Gudakovska izlikšanai no kabineta nācies talkā aicināt specvienību, otrdien preses konferencē informēja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S).

No amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Gudakovskis palūdzis atļauju paņemt no kabineta savas personīgās mantas. Pēc tam viņš kabinetā ieslēdzies un nevienu nav laidis iekšā. Lai panāktu Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja rīkojama izpildi, un Gudakovski izliktu no kabineta, talkā nācies aicināt Valsts policijas specvienības kareivjus.

Elksniņš norādīja, ka nevienam nav zināms, kas noticis kabinetā, kad tur atradās Gudakovskis. Viņš pieļāva iespēju, ka tikuši iznīcināti kādi dokumenti.

Lai gan preses konferencē tika sniegta informācija, ka Valsts policijas (VP) darbinieki netika ielaisti Pašvaldības policijas ēkā, VP teica, ka nekādi šķēršļi viņu darbībai neesot likti.

Brīdī, kad VP darbinieki ieradušies Pašvaldības policijā, tās priekšnieka kabineta durvis jau esot bijušas vaļā un no amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Gudakovskis nodevis lietas jaunajam amata pienākumu izpildītājam.

Jau vēstīts, ka Daugavpils domes priekšsēdētājs Elksniņš parakstījis rīkojumu par Pašvaldības policijas priekšnieka Gudakovska atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas uz trim mēnešiem.

Šajā laikā Gudakovskim aizliegts atrasties darba vietā un veikt darba pienākumus. Uz atstādināšanas laiku Gudakovskim tiks izmaksāta vidējā izpeļņa par visu darba piespiedu kavējuma laiku.

Kā iepriekš informēja Daugavpils pilsētas domes preses dienestā, Daugavpils domē pēdējās dienās saņemtas četras sūdzības par Pašvaldības policijas darbu un iespējamiem pārkāpumiem tās priekšnieka Gudakovska darbā.

Pirmā sūdzība ir par to, ka Pašvaldības policijas priekšnieks neveica pārbaudi sakarā ar dienesta ieroču pielietošanu, neievērojot ieroču aprites noteikumus, kā arī Pašvaldības policijā netiek uzskaitīts izlietotās munīcijas patēriņš un notiek padoto darbinieku emocionāla ietekmēšana.

Otrā ir privātpersonas sūdzība par Pašvaldības policijas bezdarbību, nenovēršot sabiedriskās kārtības pārkāpumu Daugavpilī, Jaunās Forštadtes rajonā šī gada 28. maijā un nesniedzot personai atbildi uz sūdzību.

Trešā ir vēl vienas privātpersonas sūdzība par to, ka viņa kā cietušā tiesības netika ievērotas, ko pierāda Latgales apgabaltiesas lēmums, kurā tiesa atzina Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieka Gudakovska trīs lēmumus par prettiesiskiem un tos atcēla.

Ceturtā sūdzība ir par to, ka Pašvaldības policija neveica domes saistošo noteikumu ievērošanas kontroli.

Kā informē Daugavpils Pašvaldības policijā, Gudakovskis šo struktūrvienību vada kopš tās izveides un savas darbības 22 gadus viņam nav bijuši izteikti nedz brīdinājumi vai aizrādījumi, vai arī piemēroti citi disciplinārsodi.

Līdzšinējais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis iepriekš pauda pārliecību, ka Elksniņš, atstādinot Gudakovski no amata pienākumu pildīšanas, ar viņu vienkārši izrēķinās.

Source

LETA

Tags

Andrejs Elksniņš Daugavpils Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form