Ceturtdien valsts sekretāru sanāksmē starpinstitūciju saskaņošanai nodoti grozījumi vispārīgajos būvnoteikumos, kas paredz samazināt procedūru skaitu būvprojekta izstrādē, kā arī samazināt projekta saskaņošanai nepieciešamo laiku un izmaksas, portālu "Delfi" informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Savukārt prasības kultūras pieminekļiem, būvēm šo pieminekļu aizsardzības zonā, kā arī prasības būvniecībai aizsargjoslās un atsevišķos vides aizsardzības jautājumos normatīvajos aktos ir noteiktas visai vispārīgā formā, tāpēc, lai šīs prasības konkretizētu, grozījumi paredz, ka šajos gadījumos būs jāsaņem tehniskie un īpašie noteikumi no attiecīgajām valsts institūcijām.
Vēl grozījumos noteikts, ka būvvalde izsniedz plānošanas un arhitektūras uzdevumu kopā ar attiecīgās pašvaldības institūciju tehniskajiem un īpašajiem noteikumiem. Tādējādi tiek ieviests "vienas pieturas aģentūras" princips attiecībā uz tehnisko un īpašo noteikumu izsniegšanas kārtību pašvaldībā.
Papildus tiek noteikts, ka meža vai lauksaimniecības zemes transformācijas atļauja būvatļaujas saņemšanai būvvaldē jāiesniedz tikai tajos gadījumos, ja būvniecības uzsākšanai ir nepieciešama zemes transformācija. Šāds regulējums ir nepieciešams, lai būvvalde būtu informēta, ka būvniecības ierosinātājs ir uzsācis zemes transformācijas procedūru un ir saņēmis transformācijas atļauju.
Bez tam noteikumu projektā iestrādāta prasība būves tehniskajā projektā iekļaut ēkas energoefektivitātes aprēķinu, kas ir pamats ēkas energosertifikāta izdošanai.