'Eurostat': Latvija janvārī nemainīgi ceturtā ES bezdarba 'topā'; eiro zonā – rekords
Foto: DELFI

Latvijā šogad janvārī saglabājās ceturtais augstākais bezdarbs Eiropas Savienībā (ES), bet eiro zonā, kuras ekonomika tuvinās recesijai, bezdarba līmenis sasniedza 10,7%, kas bija augstākais 14 gadu laikā un sliktākais rādītājs kopš eiro ieviešanas 1999.gadā, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" jaunākie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visaugstākais bezdarba līmenis no ES valstīm janvārī joprojām bija Spānijā, kur darba nebija 23,3% darbspējīgo ļaužu. Otrs augstākais bezdarbs bija Grieķijā – tur janvārī bez darba bija attiecīgi 19,9% ekonomiski aktīvo cilvēku. Trešajā vietā ierindojās Portugāle un Īrija – abās valstīs bez darba šāgada pirmajā mēnesī bija 14,8% ļaužu, bet ceturtajā – Latvija ar bezdarba līmeni 14,7% apmērā.

Lietuvā un Igaunijā šā gada pirmajā mēnesī bezdarba līmenis bija attiecīgi 14,3% un 11,7% – piektais un septītais augstākais blokā.

Savukārt zemākie bezdarba līmeņi janvārī saglabājās Austrijā (4%), kā arī Nīderlandē (5%) un Luksemburgā (5,1%).

ES vidēji bezdarba līmenis 2012.gada janvārī sasniedza 10,1% pretstatā 10% decembrī un 9,5% 2011.gada pirmajā mēnesī.

2012.gada janvārī salīdzinājumā ar 2011.gada pirmo mēnesi straujākie bezdarba līmeņa kritumi bija Latvijā (no 18,2% līdz 14,7%), Lietuvā (no 17,5% līdz 14,3%) un Igaunijā (no 13,9% līdz 11,7%). Savukārt krasākie bezdarba līmeņa kāpumi bija Grieķijā (no 14,1% līdz 19,9%), Kiprā (no 6,3% līdz 9,6%) un Spānijā (no 20,6% līdz 23,3%).

Veidojot bezdarba reitingu par decembri, ES statistiķi izmantojuši 2011.gada trešā ceturkšņa datus par bezdarbu Latvijā, ceturtā ceturkšņa datus par bezdarbu Lietuvā un Igaunijā, kā arī novembra datus par Grieķiju un Lielbritāniju.

Salīdzinājumam – ASV bezdarba līmenis janvārī bija 8,3%, bet Japānā – 4,6%.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka atbilstoši Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētā bezdarba līmenis valstī janvārī bija 11,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita.

"Eurostat" dati var atšķirties no NVA datiem, jo, lai tie būtu salīdzināmi ES, visām dalībvalstīm bezdarba rādītāji tiek pārrēķināti pēc ANO Starptautiskās Darba organizācijas noteiktajiem kritērijiem. Piemēram, bezdarbnieku skaits tiek rēķināts vecumā no 15 līdz 74 gadiem, bet Latvijā – no 15 gadiem līdz pensijas vecumam – 62 gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bezdarbs Eiropas parādu krīze Eurostat
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form