'Eurostat': nabadzība un sociālā atstumtība Latvijā draud 43,6% bērnu
Foto: LETA

Nabadzības un sociālās atstumtības risks Latvijā apdraud 43,6% bērnu vecumā līdz 18 gadiem, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja "Eurostat" dati.

Nabadzības riskam pakļauto bērnu īpatsvars Latvijā 2011.gadā bija trešais lielākais starp ES valstīm.

Lielāks bērnu nabadzības risks pastāv tikai Bulgārijā un Rumānijā - attiecīgi 51,8% un 49,1%.

Lietuvā nabadzība un sociālā atstumtība apdraud 33,4% bērnu, kas ir sestais lielākais īpatsvars starp ES valstīm, bet Igaunijā - 24,8% bērnu, kas ir labāks rādītājs par ES vidējo.

Vismazākais nabadzības risks ir bērniem Ziemeļvalstīs - Zviedrijā, Dānijā un Somijā - attiecīgi 15,9%, 16% un 16,1%.

2011.gadā ES vidēji 27% bērnu draudēja nabadzība, sociālā atstumtība vai dzīve mājsaimniecībās ar ļoti zemiem ienākumiem.

Kā liecina "Eurostat" ziņojums, bērniem ES ir vislielākais nabadzības un sociālās atstumtības risks, salīdzinot ar pārējām iedzīvotāju grupām.

2011.gadā nabadzība apdraudēja 27% bērnu, salīdzinot ar 24,3% pieaugušo vecumā no 18-64 gadiem un 20,5% iedzīvotāju vecumā virs 65 gadiem.

Arī Latvijā bērni ir sociāli apdraudētākā iedzīvotāju grupa.

Nabadzības risks Latvijā vidēji draud 40,1% iedzīvotāju, tostarp 43,6% bērnu, 40,9% pieaugušo un 33,2% pensionāru.

Source

LETA

Tags

Eiropas Savienība Eurostat
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form