Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) šonedēļ Rīgas apgabaltiesā iesniegusi prasību pret Rīgas domi un Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas Dzemdību nams", prasot atjaunot baznīcas tiesības uz dzemdību nama ēku Rīgā, Miera ielā 45.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Prasībā LELB lūgusi tiesu atzīt baznīcu par 1862.gadā dibinātās "Marijas diakonistu biedrības" tiesību pārmantotāju, kurai līdz 1943.gadam piederējuši vairāki īpašumi Miera ielā 45, kā arī 47/49 un tās apkārtnē.

Jau 1895.gadā zemesgabals Miera ielā un uz tā esošā vienstāva slimnīcas ēka uz pirkuma līguma pamata zemesgrāmatā reģistrēta kā "Marijas diakonistu biedrības" īpašums. Biedrībai šie īpašumi piederējuši līdz atsavināšanai Otrā pasaules kara gados.

LELB lūgusi konstatēt īpašuma tiesību pārmantojamību starp baznīcu un "Marijas diakonistu biedrību", atjaunot tās tiesības uz tagadējo Dzemdību nama ēku, kā arī atzīt starp Rīgas domi un pašvaldības SIA "Rīgas dzemdību nams" noslēgto nomas līgumu daļēji par spēkā neesošu. Ar šo līgumu "Rīgas dzemdību nams" pieņēmis ēku Miera ielā 45 nomā no Rīgas domes.

Kā informēja tiesā, prasībā lūgts atjaunot LELB īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu Miera ielā 45 - zemi un ēku -, turklāt īpašuma tiesību atjaunošanas gadījumā LELB mērķis nav izlikt no ēkas Dzemdību namu, bet gan pārņemt to savā īpašumā.

Prasību LELB Rīgas apgabaltiesā iesniegusi 15.decembrī, un tā vērsta pret Rīgas domi, "Rīgas Dzemdību namu", bet trešo personu statusā pieaicināta Rīgas pilsētas zemes komisija un Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcija.

Tiesnese Iveta Bērziņa LELB prasību pieņēmusi izskatīšanai un ierosinājusi civillietu. Rīgas domei un "Rīgas Dzemdību namam" atvēlēts mēnesis laika paskaidrojumu sniegšanai par šo prasību. Pēc tam tiesa noteiks paredzamo tiesas sēdes datumu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form