EZA sākusi vērtēt Regkirona reģistrāciju Covid-19 pacientu ārstēšanai
Foto: Shutterstock

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir sākusi vērtēt monoklonālās antivielas Regkirona izmantošanu, lai ārstētu pieaugušus pacientus ar Covid-19 infekciju, kuriem nav nepieciešama papildu skābekļa terapija un kuriem ir paaugstināts risks smagas Covid-19 slimības gaitas attīstībai, otrdien preses konferencē paziņoja EZA Bioloģisko veselības apdraudējumu un vakcīnu stratēģijas vadītājs Marko Kavaleri.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

EZA izvērtēs Regkirona ieguvumus un riskus paātrinātā kārtībā un varētu sniegt savu slēdzienu divu mēnešu laikā atkarībā no iesniegto datu kvalitātes un nepieciešamības pēc papildu informācijas datu pamatošanai.

Pēc Zāļu valsts aģentūras sniegtās informācijas, šāda paātrināta vērtēšana ir iespējama tikai tāpēc, ka EZA Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) jau ir izvērtējusi daļu datu par šīm zālēm paātrinātās vērtēšanas laikā. Šajā vērtēšanas fāzē CHMP izvērtēja datus no laboratorijas pētījumiem un pētījumiem ar dzīvniekiem, kā arī datus par šo zāļu kvalitāti. Turklāt CHMP izvērtēja datus no pētījuma par Regkirona iedarbību pieaugušiem ambulatoriem pacientiem ar viegliem līdz vidēji smagiem Covid-19 simptomiem bez nepieciešamības pēc papildu skābekļa.

EZA Zāļu drošuma komiteja arī noslēgusi sākotnējo vērtēšanu par uzņēmuma izstrādāto riska pārvaldības plānu, kurā izklāstīti pasākumi šo zāļu risku atklāšanai, raksturošanai un mazināšanai.

Turklāt EZA Bērniem paredzēto zāļu komiteja ir sniegusi savu slēdzienu par uzņēmuma pediatriskās izpētes plānu, kurā aprakstīts, kā būtu veicama šo zāļu izstrāde un izpēte lietošanai bērniem. Tas paveikts saskaņā ar Covid-19 zāļu izvērtēšanas paātrinātajiem termiņiem, un šajā sakarā pieņemts EZA lēmums.

Ja kopā ar reģistrācijas pieteikumu iesniegtie papildu dati būs pietiekami, lai CHMP secinātu, ka Regkirona ieguvumi atsver tā riskus Covid-19 ārstēšanā, EZA sazināsies ar Eiropas Komisiju, lai paātrinātu lēmuma pieņemšanu par reģistrācijas piešķiršanu visās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs.

Regdanvimabs ir monoklonāla antiviela, kas darbojas pret SARS-CoV-2 - vīrusu, kas izraisa Covid-19. Monoklonāla antiviela ir īpašs proteīna veids, kas izstrādāts, lai saistītos ar konkrētu struktūru (sauktu par antigēnu).

Regdanvimabs izveidots tā, lai tas saistītos ar SARS-CoV-2 vīrusa pīķa proteīnu. Kad šīs zāles ir saistījušās ar pīķa proteīnu, tiek samazināta vīrusa spēja iekļūt organisma šūnās. Sagaidāms, ka tas varētu samazināt nepieciešamību pēc Covid-19 pacientu hospitalizācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koronavīruss Covid-19 Eiropas Savienība Zāļu valsts aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form