Šodien finanšu ministrs Oskars Spurdziņš iesniegs Ministru kabineta akceptēto valsts budžeta 2005.gadam likumprojektu Saeimas priekšsēdētajai Ingrīdai Ūdrei, informēja ministrijas preses sekretāre Baiba Melnace.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Budžeta projekta svinīgā iesniegšana notiks plkst.10 Saeimas priekšsēdētajās telpās.

Pasākumā paredzēta preses klātbūtne, foto un filmēšanas iespēja.

Ministru kabineta ārkārtas sēdē sestdien, 11.decembrī, tika akceptēts 2005.gada valsts budžeta likuma projekts. Tas paredz 2005.gadā valsts budžeta ieņēmumus 2,57 miljardu latu apmērā, savukārt plānotie valsts budžeta kopējie izdevumi ir 2,71 miljards latu. Tādējādi 2005.gadā valsts budžeta deficīts tiek saglabāts 133,5 miljonu latu jeb tikai 1,67% apmērā no IKP - tas iekļaujas Māstrihtas kritēriju līmenī.

Līdz ar budžeta likumprojektu Saeimā tiek iesniegti arī grozījumi vairākos likumos, veidojot tā saucamo budžeta likumu paketi: 1) grozījumi likumā par budžetu un finanšu vadību; 2) grozījumi likumā par akcīzes nodokli; 3) grozījumi likumā par pievienotās vērtības nodokli; 4) grozījumi likumā par uzņēmumu ienākuma nodokli; 5) grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli; 6) grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā.

Salīdzinot ar 2004.gadu, valsts budžeta kopējie ieņēmumi pieaugs par 537 miljoniem latu jeb 26,3%, izdevumi - par 509 miljoniem latu jeb 23,2%.

Plānotie ieņēmumi nākamgad no pievienotās vērtības nodokļa ir 577,3 miljoni latu, no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām - 698,8 miljoni latu, no uzņēmumu ienākuma nodokļa - 149,1 miljons latu, valsts budžetā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa - 125,9 miljoni latu, no akcīzes nodokļa - 259,3 miljoni latu, no muitas nodokļa - 17,2 miljoni latu.

Budžeta projektā palielināti izdevumi valdības prioritātēm un nozīmīgākajām sfērām: krīzes pārvarēšanai veselības nozarē - 34,5 miljoni latu; pedagogu algu finansēšanai - 27,8 miljoni latu; bērna piedzimšanas pabalsta un bērna kopšanas pabalstu būtiskam palielinājumam (māmiņu algām) - 10 miljoni latu; Skolnieku dziesmu un deju svētkiem - 1,5 miljoni latu; prokuroru algu palielinājumam - 1,15 miljoni latu; KNAB darbības nodrošināšanai - 153 tūkstoši latu; Zinātnes fundamentālajiem pētījumiem - 1,78 miljoni latu; zinātniskās darbības attīstībai universitātēs - 500 tūkstoši latu; Valsts kontroles darbības uzlabošanai - 500 tūkstoši latu; Kultūrkapitāla fonda finansējuma palielināšanai - 520 tūkstoši latu, kas ir 10% pieaugums pret šo gadu; tiesnešu atalgojuma palielināšanai - 124,6 tūkstoši latu; medicīnas ierīču un medicīnas preču piegāžu 5% PVN likmes kompensācijai - 1,07 miljoni latu; infekcijas slimību ārstēšanai un izplatības samazināšanai - 2,06 miljoni latu; valsts sociālā pabalsta palielināšanai Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībniekiem - 806 tūkstoši latu; valsts probācijas dienesta darbības pilnveidei - 1,4 miljoni latu; valsts atbalsts ar celiakiju slimajiem bērniem - 156,8 tūkstoši latu; politiski represēto personu sociālā rehabilitācija, sociālās rehabilitācijas pakalpojumi institūcijās personām ar funkcionāliem traucējumiem - 300 tūkstoši latu.

Sociāli atbildīgas politikas realizāciju apliecina arī saistībā ar budžetu pieņemti un sabiedrībai būtiski valdības lēmumi: 1) neapliekamā minimuma palielināšana no 21 lata mēnesī uz 26 latiem mēnesī un atvieglojumu par apgādībā esošām personām palielināšana no 10,5 latiem uz 18 latiem mēnesī; 2) iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu proporcijas pārdale par labu pašvaldībām - tās saņems nevis pašreizējos 71,6% no IIN, bet gan 73%, kas kopumā pašvaldību budžetos dos par 6,5 miljoniem latu vairāk, nodrošinot būtisku funkciju realizāciju.

Budžeta projektā paredzēts finansējums ES struktūrfondu un citu ES politiku instrumentu finansējuma un līdzfinansējuma nodrošināšanai - 296,5 miljoni latu un programmai "Valsts aizsardzība, drošība un integrācija NATO" - 153,3 miljoni latu (par 29,4 miljoniem latu vairāk nekā 2004.gadā, nodrošinot šai programmai finansējumu 2% apmērā no IKP).

2005.gada budžets veidots, prognozējot nākamgad 6,7% iekšzemes kopprodukta pieaugumu salīdzināmās cenās un 4,3% inflāciju (gads pret gadu).

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form