Foto: AFI

Finanšu ministrs Atis Slakteris uzsver cenu pieauguma tendences kritumu un norāda, ka tā ir inflācijas samazināšanas plāna pozitīvā ietekme, taču, viņaprāt, ikvienam ir taupīgi jāplāno savi izdevumi, jārēķinās ar grūtākiem laikiem jau šogad, informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Finanšu ministrija un valdība strauji un konsekventi īstenoja pretinflācijas plāna pasākumus budžeta, nodokļu un kreditēšanas ierobežošanas jomā. Pasākumu ietekme jau ir tieši jūtama – ir samazinājies kreditēšanas pieauguma temps, ir apturēts straujais cenu burbulis nekustamā īpašuma tirgū, tāpat arī valdība ir centusies samazināt iekšējo patēriņu, pabeidzot 2007.gadu ar budžeta proficītu jeb pārpalikumu un sastādot arī 2008.gada valsts budžetu ar proficītu," akcentē Slakteris.

Taču ministrs arī norāda uz trim nozīmīgām lietām nākotnē - pirmkārt, valdībai ir iespējami tuvākā laikā jāapstiprina un konsekventi jāsāk realizēt ekonomikas stabilizācijas plāns, kas ir vēl plašāks par pretinflācijas plānu. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu Latvijas tautsaimniecības "mīkstās piezemēšanās" scenāriju un novērstu iespējamas krīzes situācijas.

Otrkārt, gan valdībai, gan katram Latvijas iedzīvotājam ir jārēķinās, ka straujais ekonomikas izaugsmes laiks ir aiz muguras un tuvākajā laikā vairs nav sagaidāmas tikai labas dienas. Valsts budžets ir sastādīts ar pārpalikumu, un valdībai būs jāsaimnieko ekonomiski un efektīvi, lai šis pārpalikums darbotos iedzīvotāju labā. No otras puses - valdības pūles bez ikkatra iedzīvotāja atbalsta šiem centieniem nenesīs augļus – ikvienam ir taupīgi jāplāno savi izdevumi, jārēķinās ar grūtākiem laikiem jau šogad.

Treškārt, Finanšu ministrija rūpīgi sekos visiem ekonomikas procesiem un to ietekmei uz valsts budžeta ieņēmumiem, kā arī veidos iespējamos negatīvas attīstības scenārijus, lai mēs būtu gatavi jebkuriem notikumiem nākotnē.

Decembrī ir turpinājies patēriņa cenu pieaugums – salīdzinot ar iepriekšējā gada decembri, patēriņa cenas ir augušas par 14,1% - taču kāpums ir stabilizējies un ir jau zemāks nekā 2007.gada septembrī, oktobrī un novembrī.

2007.gada septembrī patēriņa cenas kāpa par 1,9%, oktobrī – par 2,2%, novembrī – par 1,4%, decembrī – par 0,7%.

Finanšu ministrijas vadībā izstrādātais inflācijas samazināšanas plāns valdībā tika apstiprināts 2007.gada 6.martā, un Finanšu ministrija prognozēja, ka tā pozitīvā ietekme būs jūtama aptuveni pēc pusgada-gada.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Atis Slakteris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form