FM neapstrīdēs VID ģenerāldirektorei piemērotā disciplinārsoda atcelšanu
Foto: LETA

Finanšu ministrija (FM) nepārsūdzēs Administratīvā apgabaltiesas lēmumu atcelt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei piemēroto disciplinārsodu – rājienu, pavēstīja finanšu ministra Jāņa Reira (JV) padomniece sabiedrisko attiecību un komunikācijas jautājumos Mudrīte Grundule.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reirs uzskata, ka šī tiesas lēmuma pārsūdzēšana būtu nelietderīga valsts resursu tērēšana, norāda Grundule.

Vienlaikus Reirs uzsver, ka arī tiesa konstatējusi, ka pārkāpums ir. "Tātad, VID ir finanšu ministra padotībā esoša iestāde, ministram ir pienākums pārraudzīt, lai VID strādā labi, un ir uzticams sabiedrotais nodokļu un muitas lietās godīgai uzņēmējdarbībai un sabiedrības labklājībai, bet tiesības sodīt par pārkāpumiem nav," spriedumu komentē ministrs.

Jau ziņots, ka arī Administratīvā apgabaltiesa apmierināja Jaunzemes pieteikumu par viņai piemērotā disciplinārsoda – rājiena – atcelšanu.

Izskatot lietu pirmajā tiesu instancē, Administratīvā rajona tiesa nolēma Jaunzemes pieteikumu apmierināt. FM tiesas lēmumam nepiekrita un iesniedza par to apelācijas sūdzību.

Tāpat kā Administratīvā rajona tiesa, arī Administratīvā apgabaltiesa lēmusi, ka Reira piemērotais sods Jaunzemei ir atceļams.

Administratīvā apgabaltiesa ir pievienojusies pirmās instances tiesas lemtajam, ka Jaunzemes rīcība bija situācijai atbilstoša un saskanēja ar amatpersonai piešķirtām pilnvarām racionāli izvērtēt disciplinārlietas ierosināšanas lietderību.

Tiesa secinājusi, ka disciplinārlietas ierosināšana nav pašmērķis, iestādes vadītājs ir atbildīgs par iestādes darba funkcionēšanu un mērķu sasniegšanu un katru situāciju izvērtē individuāli un, ka Jaunzeme nav pārkāpusi likumu.

Jau ziņots, ka 2020. gadā nu jau kādreizējais VID Personāla pārvaldes darbinieks Māris Knoks bija izvēlējies četrus no kopumā 74 iestādes struktūrvienību ziņojumiem. Knoks ziņojumus nosūtījis FM, apgalvojot, ka VID ģenerāldirektore atteikusies izmeklēt lietas pret amatpersonām.

FM, veicot pārbaudi, konstatēja, ka trijos no četriem gadījumiem nav bijis pamata ierosināt disciplinārlietu, bet par vienu gadījumu uzskatīja, ka disciplinārlieta bija jārosina, un par tās neierosināšanu finanšu ministrs Reirs izteica Jaunzemei rājienu.

Jaunzeme tika sodīta par to, ka nav rosinājusi disciplinārlietu pret VID amatpersonu par to, ka viņa 2019. gadā sarīkojusi darba sanāksmi attālināti, nevis klātienē. VID ģenerāldirektore, nepiekrizdama piemērotajam sodam, vērsās tiesā.

Administratīvā rajona tiesa secināja, ka Sabiedriskā labuma komisijas 2019. gada 15. augusta sēdes organizēšanas forma elektroniskās sarakstes veidā neatbilda normatīvu prasībām, tomēr šāds pārkāpums nebija būtisks un neradīja tiesiskas sekas. Jaunzeme novērtēja pārkāpuma raksturu, pārrunāja apstākļus ar iesaistīto amatpersonu un aktīvi risināja šo jautājumu ar VID pieejamiem līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmās instances tiesa uzskatīja, ka Jaunzemes rīcība bija situācijai atbilstoša un saskanēja ar amatpersonai piešķirtām pilnvarām racionāli izvērtēt disciplinārlietas ierosināšanas lietderību. Disciplinārlietas ierosināšana nav pašmērķis, iestādes vadītājs ir atbildīgs par iestādes darba funkcionēšanu un mērķu sasniegšanu un katru situāciju izvērtē individuāli, norādīja tiesa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Finanšu ministrija Ieva Jaunzeme Jānis Reirs VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form