FM piemaksas par virstundu darbu skaidro ar lielo budžeta sagatavošanas slodzi
Foto: LETA

Daudziem Finanšu ministrijas (FM) darbiniekiem pagājušajā gadā maksātas piemakas par virsstundu darbu, jo saspringtā budžeta sagatavošanas grafika dēļ pieaugusi slodze un valdības uzdotos darbus nav bijis iespējams paveikt parastajā darba laikā, norāda ministrija, komentējot Valsts kontroles otrdien publiskotos revidentu secinājumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

FM informē, ka virsstundu skaits pērn pēdējā ceturksnī ir saistīts ar 2011. gada valsts budžeta likumprojekta un tā pavadošo likumu izstrādi, un šie uzdevumi bija jāveic atbilstoši valdības plāniem tieši gada pēdējos ceturkšņos - pēc jaunās valdības apstiprināšanas. "Finanšu ministrijai nebija iespējams saplānot darbus un uzdevumus iepriekš, jo MK pieņēma operatīvus lēmumus, īpaši gadījumos, kad tika sasauktas MK kabineta ārkārtas sēdes (arī brīvdienās). Paralēli steidzami un lielos apjomos bija jāgatavo informācija SVF/EK misijām," skaidr FM.

Pagājušajā gadā kopumā virsstundas ir bijušas 150 ministrijas darbiniekiem jeb 41% no FM strādājošajiem.

FM pauž neizpratni, kādēļ Valsts kontrole īpaši izceļ faktu, ka virsstundās veiktais darbs ir tas pats, kas minēts darbinieku amata aprakstos, jo saskaņā ar Darba likumu virsstundu darbs ir darbs, ko darbinieks veic virs normālā darba laika, un līdz ar to virsstundu darbs tieši atbilst amata aprakstā noteiktajam.

"Tā kā piemaksa par virsstundu darbu ir likumā paredzēta iespēja, un neaizpildīto štata vietu dēļ FM veidojās algu fonda ietaupījums, darbiniekiem tika apmaksāts reālais virsstundu darbs. Virsstundu apmaksa notikusi valdības un Saeimas akceptētā budžeta likumā noteiktā algu fonda ietvaros," uzsver ministrija.

FM uzsver, ka ministrijā samazināts darbinieku skaits, samazināts atalgojums un līdz ar to pieauga arī personāla mainība (līdz 19%), kā arī vidēji gadā 11% strādājošo ir ilgstošā prombūtnē. Tādēļ, lai nodrošinātu funkciju izpildi, nepārprotami pieaug slodze un darba apjoms strādājošajiem. Atrast kvalificētu personālu bija ļoti sarežģīti, jo, piemēram, 22 izsludinātie konkursi uz vakantiem amatiem tika noslēgti bez rezultāta, jo nebija iespējams atrast atbilstošas kvalifikācijas pretendentus, kas būtu ar mieru ieņemt šo amatu par FM piedāvāto algu, norāda ministrija.

Vienlaikus FM pauž gandarījumu, ka Valsts kontroles FM 2010. gada pārskatu atzinusi par atbilstoši sagatavotu.

Jau vēstīts, ka VK aizrādījusi FM par nepilnībām nekustamo īpašumu uzskaitē un piemaksām darbiniekiem par papildu darbu, kas sakrīt ar ierēdņu tiešajiem pienākumiem. Kopuma piemaksas FM darbiniekiem par virsstundām un papildu darbu pērn sasniedza 163 000 latu, kas ir par 46% vairāk nekā gadu iepriekš.

Valsts kontrole otrdien publiskoja revīziju rezultātus par pagājušā gada ministriju un valsts iestāžu pārskatiem, kuros konstatēti daudzi pārkāpumi un nelikumības. Par vairākiem gadījumiem VK vērsusies prokuratūrā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form