Foto: Ap 100 cilvēku pie Saeimas piketē pret bēgļu uzņemšanu
Foto: LETA

Ap 100 cilvēku ceturtdien pie Saeimas piketēja pret bēgļu uzņemšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vairākums protesta dalībnieku bija vecāka gadagājuma cilvēki, taču bija manāmi arī jaunāki, arī daži mazi bērni, kas atnākuši līdzi. Viņiem rokās bija plakāti ar uzrakstiem latviešu un angļu valodā: "Dievs, piedod mūsu valdībai, jo tā nesaprot, ko dara! Latviešu tauta", "Piekrist uzņemt imigrantus nozīmē parakstīt nāves spriedumu mūsu tautai", "Stop invaders!", "Viena Eiropa, vienas kvotas, viens Junkers", "NĒ latviešu tautas genocīdam", "Valdība, Tev ir jāpilda tautas griba!" un citi.

Vēl uz kāda plakāta bija attēlots partijas "Vienotība" simbols un uzraksts: "Vienotība - valsts nodevēju partija!" Kādam dalībniekam rokās bija arī plakāts, uz kura attēloti visi ministri, Ministru prezidente un Valsts prezidents, bet blakus rakstīts: "Pieprasām demisiju!" Vēl uz kāda plakāta attēloti teroristi ar ieročiem un uzraksts "Mikrorajonu nākotne?".

Piketā pusstundas laikā sapulcējās ap 50 dalībnieki. Piketētāji vienojās kopīgā sauklī un izkliedza: "Imigrantiem nē!" Kāds vecāka gadagājuma kungs izkliedza repliku, ka "nevarot ciest, ka Latvijai nodara pāri". "Es kliegšu un turpināšu kliegt - pederastus ārā, okupantus ārā!" paziņoja visai agresīvi noskaņotais piketētājs.

Pie piketētājiem iznāca deputāts Andrejs Klementjevs (S), kurš žurnālistiem sacīja, ka "Saskaņai" šajā situācijā rūp, cik aizsargāti varēs justies iedzīvotāji imigrantu uzņemšanas laikā. Viņš skaidroja, ka piketi, visticamāk, tiek organizēti tāpēc, ka iedzīvotāji baidās par ekonomikas līmeņa krišanos valstī līdz ar imigrantu iebraukšanu.

Piketa dalībniece Valērija sacīja, ka tik tiešām tic, ka politiķi varētu piketētājus uzklausīt un mainīt lēmumu par bēgļu uzņemšanu. "Viņiem beidzot vajadzētu saprast, ka nevar tik daudz cilvēku uzņemt tik mazā valstī. Vakar vien redzēju, kā divi aziāti aplaupa vīrieti pie kanālmalas. Neviena tur nebija - ne policijas, ne kāda cilvēka," apgalvoja kundze.

Piketa organizators, nacionālās savienības "Taisnīgums" pārstāvis Valters Grīviņš žurnālistiem pauda cerību, ka politiķi uzklausīs piketētāju saucienus. "Viņiem gan ir citas prioritātes tagad - izpārdot "airBaltic" nezināmiem spekulantiem," pauda Grīviņš.

Vēl kāda vecāka gadagājuma piketa dalībniece Solveiga sacīja, ka neiestātos pret imigrantu uzņemšanu, ja valsts vara varētu tautai apliecināt, ka pēc kara beigām viņi dosies atpakaļ uz savu valsti. Pašreiz jau Rīgā esot par daudz imigrantu, kas ņirgājoties par vietējiem un neko nedarot. Solveiga atzina, ka netic, ka šis pikets varētu mainīt valdības lēmumu. "Viss jau ir izlemts!" atzina sieviete, kopā ar līdznācējām norādot, ka piketā piedalās, lai pēcāk būtu sajūta, ka darījušas visu, kas viņu spēkos, lai iestātos pret imigrantu uzņemšanu.

Kā ziņots, partija "Nacionālā savienība "Taisnīgums"" un biedrība "Tēvijas sargi" ceturtdien rīko trešo publisko akciju "pret Latvijai uzspiestajiem un valdības šeit prettiesiski ievestajiem nelegālajiem imigrantiem".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

airBaltic Andrejs Klementjevs Saeima Saskaņa Valsts prezidents Vienotība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form