Foto: Dalailama vizītē Latvijā uzteic Eiropas Savienības garu
Foto: LETA

Es apbrīnoju Eiropas Savienības (ES) garu, tas jāpārņem visā pasaulē, sestdien preses konferencē sacīja Nobela miera prēmijas laureāts un budistu garīgais līderis Viņa Svētība Dalailama XIV.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzrunājot mediju pārstāvjus, Dalailama pauda prieku par atgriešanos Latvijā.

Viņš sacīja, ka uz pasaules mīt septiņi miljardi iedzīvotāju, kuriem ir atšķirīga valoda, identitāte, reliģiskā pārliecība un kultūra, tomēr cilvēkiem nevajadzētu fokusēties uz atšķirīgo. "Tas ir jāpārvar, jo šādu domu rezultātā rodas konflikti. Mēs visi vēlamies būt laimīgi, bet laimi iespējams sasniegt tikai ar mieru," pauda budistu garīgais līderis.

Dalailama arī norādīja uz globālās sasilšanas problēmu, kas skar ikvienu pasaules iedzīvotāju, tāpēc šīs problēmas risināšanā visiem septiņiem miljardiem pasaules iedzīvotāju ir jāuzvedas kā vienotai kopienai.

Tāpat budistu garīgais līderis norādīja, ka pasaules lielākajām reliģijām ir atšķirības, tomēr tās visas vieno mīlestība un iecietība. "Jāsaprot, ka viens miljards pasaules iedzīvotāju nepieder nevienai reliģijai, tomēr šie principi ir attiecināmi arī uz viņiem," sacīja Dalailama.

Aicināts komentēt situāciju pasaulē, Nobela miera prēmijas laureāts atzina, ka situācija ir skumja. Viņa ieskatā, pasaules līderiem jāmaina pieeja problēmu risināšanā, proti, jāatsakās problēmas risināt ar spēku, jo tādējādi varmācība tiek vairota vēl vairāk.

Tajā pašā laikā Dalailama uzsvēra, ka viņš apbrīno ES garu. "ES garam ir jāpaplašinās līdz Āfrikai, tālāk Āzijai, pat Krievijai. Pasaules savienība ir labākais veids kā būt vienotiem, tādējādi nodrošinot mieru. Tas ir mans sapnis, par ko nemitīgu stāstu," teica Dalailama.

Daži ārvalstu žurnālisti vēlējās zināt, kāpēc budistu garīgais līderis neapmeklē viņu valstis, bet bieži apciemo Latviju. Dalailama stāstīja, ka pārsvarā Rietumu valstīs viņa mācību vēlas uzklausīt cilvēki no Krievijas, kuriem aizbraukt uz Indiju ir pārāk dārgi, bet viņš Krievijā nevarot ierasties. "Tāpēc arī krievi rīko tikšanos ar mani Latvijā," atzina Dalailama.

Jau vēstīts, ka no sestdienas līdz 25. septembrim "Skonto" hallē, Rīgā, norisināsies Nobela miera prēmijas laureāta un budistu garīgā līdera Viņa Svētības Dalailama XIV mācības.

Divu dienu mācībās "Vieduma un labestības filozofija" Viņa Svētība Dalailama koncentrēsies uz budisma mācības praktisko aspektu, tādēļ viņš ir izvēlējies skaidrot divus pamattekstus - Kamalašilas "Apceres pakāpes" un Dže Tsonkapas "Īsais Lamrim"

Tāpat mācību apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar divām izstādēm - Nikolaja Dudko budisma sakrālo gleznu jeb "thangha" izstādi "Dzogčen vizuālie tēli" un fotogrāfa Manuela Bauera izstādi "Viņa Svētība Dalailama XIV. Ceļš uz mieru".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dalailama Eiropas Savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form