Foto: Īrijas prezidents ar kundzi viesojas Latvijā
Foto: LETA

Pirmdien Latviju valsts vizītē apmeklē Īrijas prezidents Maikls Daniels Higinss un viņa dzīvesbiedre Sabina Higinsa.

Īrijas prezidents un viņa dzīvesbiedre tikās ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi Ivetu Vējoni, bet pēc tam abi pāri piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Īrijas prezidents paredzējis dāvināt grāmatu Tautas grāmatu plauktam.

Īpaša vizītes programma paredzēta abu prezidentu kundzēm, apmeklējot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Kā portālu "Delfi" informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā, prezidents izteicies, ka Īrijas prezidenta un viņa kundzes vizīte simbolizē Latvijas un Īrijas ciešo draudzību un labās attiecības.

"Tas ir īpašs pagodinājums šajā gadā, kad Latvija svin savu simtgadi. Latvijas iedzīvotāji augstu novērtē jūsu personisko klātbūtni mums tik svarīgajā gadā," atzinis Vējonis.

Viņš akcentējis, ka pirmdien sarunas laikā par Latvijas un Īrijas attiecībām bijusi iespēja pārrunāt ne tikai divpusējās attiecības un sadarbību, bet arī iezīmēt abu valstu attiecību attīstību nākotnē.

"Tā kā mēs dzīvojam dinamiskā laikā, tad neapšaubāmi svarīga sarunu tēma bija Eiropas Savienība, Eiropas Savienības nākotne un dažādi starptautiskās dienas kārtības jautājumi. Viens no būtiskākajiem sarunas aspektiem, kam pieskārāmies, bija latviešu diasporas Īrijā jautājums. Gan Latvija, gan Īrija augstu novērtē Īrijā dzīvojošo un strādājošo latviešu devumu abu valstu ekonomikām un ciešu personisko kontaktu veidošanā starp mūsu cilvēkiem," izteicās Vējonis.

Šī gada jūlijā Latvijā notiks Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki. Tajos piedalīsies arī daudzi tautieši no Īrijas, lai būtu neatņemama Latvijas simtgades svinību sastāvdaļa, apliecinot, ka pat esot prom no Latvijas, viņi neaizmirst latviešu kultūras tradīcijas, atzīmējis Valsts prezidents.

"Tikšanās laikā es uzsvēru, ka vēlamies, lai mūsu tautieši atgrieztos Latvijā. Šī ir joma, kurā Īrija var dalīties ar savu iegūto pieredzi, jo ir piedzīvojusi ievērojamu emigrāciju. Īrijas zināšanas šajā jautājumā varētu mums palīdzēt rast labākos risinājumus, kā uzrunāt mūsu tautiešus atgriezties atpakaļ uz Latviju un kā radīt nepieciešamos priekšnoteikumus, lai tas notiktu," atzīmēja Vējonis.

Latvija un Īrija ir līdzīgi domājošas valstis "Brexit" un nākamā ES daudzgadu budžeta jautājumos.

Abām valstīm būtiski nodrošināt pilsoņu tiesības pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības. Latvija ir solidāra un atbalsta Īriju tās vēlmē izvairīties no fiziskas robežas radīšanas starp Īriju un Ziemeļīriju. Savukārt Īrija atbalsta Latviju nākamā ES daudzgadu budžeta jautājumos, izprotot un atbalstot Latvijas pozīciju Kopējās lauksaimniecības politikas jomā, akcentējis Vējonis.

"Esmu pārliecināts, ka Latvijai un Īrijai ir labs potenciāls praktiskās sadarbības attīstīšanai, īpaši izglītībā, kultūrā, tirdzniecībā un ekonomikā, tai skaitā arī zaļajā ekonomikā, kā arī jautājumos, kas skar klimata pārmaiņu samazināšanu. Vēlamies ciešāku sadarbību augstas pievienotās vērtības nozarēs, kā arī transporta un loģistikas nozarēs. Šodien guvu pārliecību, ka Latviju un Īriju saista lieliska sadarbība un ir plašs potenciāls attīstīt turpmāko sadarbību dažādās jomās," pauda Valsts prezidents.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Brexit Eiropas Savienība Īrija Latvijas simtgade Valsts prezidenta kanceleja Valsts prezidents
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form